Zaujímavé októbrové novinky z vydavateľstva Tatran 2021


Zaujímavé knižné novinky, ktoré uvádza vydavateľstvo Tatran na trh v októbri 2021 zahŕňajú :

Lauren Foxová: Pošli po mňa

Claire po mnohých rokoch v Amerike náhodou natrafí na prababičkine listy z Nemecka. Zrazu pochopí, aké veľké obete musela počas vojny priniesť jej rodina. Srdcervúci skutočný príbeh štyroch generácií žien z rodiny, ktorú rozbil nacistický režim je obohatený o výňatky z listov autorkinej prababičky, čo mu dodáva výnimočnú intimitu. Zaujme čitateľov kníh Mali sme šťastie či Chlapec, čo nasledoval otca do Osvienčimu.

Kniha vychádza 1. októbra.  VIAC INFORMÁCIÍ

Kobi Yamada: Neboj sa skúšať

Zlyhania sú prirodzenou súčasťou našich životov. Môžu byť dokonca začiatkom cesty, na ktorej objavíme všetky neuveriteľné veci, ktoré dokážeme urobiť. Toto silné a najmä povznášajúce posolstvo od autora knihy Čo ak oslavuje odvahu vyskúšať niečo nové, čeliť výzvam a prekonávať pochybnosti. Veď ako zistíte, čo dokážete, ak sa o to ani nepokúsite?

Kniha vychádza 5. októbra. VIAC INFORMÁCIÍ

Zuzka Šulajová:Budem iná

Brilantná Zuzka Šulajová ponúka drsný príbeh podľa skutočnej udalosti o šestnásťročnej nádejnej herečke, ktorá sa zapletie s bratislavskou drogovou scénou. Hrdinka Ela je totiž odhodlaná byť iná ako jej usadnutí rodičia. Živá, nespútaná, chce okúsiť všetko, čo život ponúka, nikdy neustrnúť. Výsledkom sú zlomené srdcia, bolesť, závislosť, veľa sexu a ešte viac zlých rozhodnutí, ktorých následky si so sebou hlavné postavy ponesú celý život.

Kniha vychádza 12. októbra. VIAC INFORMÁCIÍ

Ashley Audrainová: Druhá tvár

Každá matka chce byť dobrou matkou. Ako však poukazuje Ashley Audrainová vo svojom debute, nie vždy sa to dá. Autorka ponúka zaujímavý, až priam provokatívny pohľad na odvrátenú stranu materstva plnú strachu a pochybností a zároveň sa venuje veľmi citlivej otázke ženskej intuície.  Písané s odvahou, ktorá hraničí s drzosťou, a s neskutočnou emocionálnou presnosťou. Originálna psychologická dráma s prvkami trileru sa stala v zahraničí okamžitým hitom, pripravuje sa aj filmová adaptácia.

Kniha vychádza 13. októbra. VIAC INFORMÁCIÍ

Lisa Aisato: Všetky farby života

Nadaná nórska ilustrátorka, ktorá ilustrovala aj Snehovú sestru a Strážkyňu slnka, pomocou dych berúcich kresieb a krátkych textov poeticky zachytáva celý ľudský život. Ilustrácie sú výrazné, dojímavé, kúzelné, niekedy veselé a farebné, inokedy pochmúrne a smutné. Tak ako život sám. Snové dielo, ktoré zahreje pri srdci všetkých čitateľov bez rozdielu veku.

Kniha vychádza 15. októbra.  VIAC INFORMÁCIÍ

Vex King: Uzdravenie ako cesta k slobode

Po celosvetovom úspechu, ktorý zožala kniha Dobré vibrácie, dobrý život, pokračuje mentálny kouč Vex King v šírení pozitívnej energie a umenia sebalásky knihou, ktorá sa stala okamžitým Sunday Times bestsellerom. So svojimi čitateľmi sa delí o pôsobivú techniku vnútorného uzdravenia, ktorá mu pomohla vymaniť sa z pút pohnutej minulosti, uzdraviť emocionálnu bolesť i traumu. Vydajte sa na cestu za lepším „ja“ a nájdite vnútorný pokoj. Máte to vo svojich rukách.

Kniha vychádza 22. októbra.  VIAC INFORMÁCIÍ

Charlotte Jacobi: Sestry Douglasové

Vzrušujúci príbeh rozpráva o slávnej sieti parfumérií Douglas, pri zrode ktorej stáli odvážne sestry, Mária a Anna. Charlotte Jacobi nás unesie do sveta vôní, ukáže nám Európu na začiatku 20. storočia a zoznámi nás aj s úchvatnou Coco Chanel. Jej oduševnený štýl rozprávania dokonale dopĺňa podmanivú dobovú atmosféru. Celý román je skrátka ako prvotriedny parfum – je zvodný, očarí všetky zmysly a prebudí vo vás veľa silných pocitov.

Kniha vychádza 26. októbra. VIAC INFORMÁCIÍ

Nestor T. Kolee: Chlapec na oslíkovi

Čo je zmyslom života? Čo zostalo z dávnych snov? Na tieto otázky hľadá odpovede aj Tom, ktorého zaskočí otcova náhla smrť. V ďalekej Andalúzii ho život zavedie do mystického miesta Nepanthé, kde sú starosti neznámym pojmom. Prepadnú ho tu tajuplné sny a ukážu mu cestu k sebe samému. Upokojujúci príbeh ako stvorený pre súčasnú dobu sa chvíľami mení na meditáciu o živote, ktorú všetci zúfalo potrebujeme. Poteší najmä čitateľov Johna Streleckého.

Kniha vychádza 28. októbra. VIAC INFORMÁCIÍ

Maggie O’Farrellová: Kam chodia snehoví anjeli

Sylvia sa raz v noci náhle zobudí a zazrie niečo neuveriteľné. V jej spálni stojí anjel, ktorého si kedysi vytvorila v snehu. Prezradí jej, že ju prišiel ochrániť pred chorobou. Keď sa Sylvia zotaví, znovu sa s ním túži stretnúť. Podmanivá rozprávka o zázraku počas jedného zasneženého dňa plná krásnych ilustrácií, dojemných rozhovorov a rozprávkového jazyka od autorky bestselleru Hamnet.

Kniha vychádza 29. októbra. VIAC INFORMÁCIÍInzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.