Po hypotéze prichádza analýza lásky, novinka Ali Hazelwoodovej


Autorka bestselleru Hypotéza lásky Ali Hazelwood prichádza s novou knihou z prostredia STEM, v ktorej musí vedkyňa spolupracovať so svojím úhlavným nepriateľom. Román Analýza lásky, ktorý opäť dokazuje, že veda je sexi, práve vychádza v preklade Ivany Cingelovej vo vydavateľstve Lindeni.

Spisovateľka Ali Hazelwood sa narodila v Taliansku, ale štúdium neurovedy ju zavialo do Ameriky, kde si dokončila doktorandský titul. V súčasnosti pracuje na plný úväzok ako profesorka a popritom aj píše. Vo svojej tvorbe sa venuje romantickým románom, zobrazuje silné hlavné hrdinky, ktoré študujú alebo pracujú v oblasti vedy. Debutovala románom Hypotéza lásky, ktorý sa stal okamžitým bestsellerom. „Toto je literárny prielom!“ napísali o ňom v Entertainment Weekly. „Hypotéza lásky je sebavedomý debut a predpokladáme, že je to len prvý kúsok veľkých vec, ktoré môžeme očakávať od niekoho, kto má tú drzosť byť akademickou elitou aj božsky talentovanou spisovateľkou.“

Hlavná hrdinka, mladá vedkyňa Bee Königswasserová

A nemýlili sa, rovnako pozitívne ovácie si vyslúžila aj jej nasledujúca kniha Analýza lásky, v ktorej sa mladá vedkyňa Bee Königswasserová riadi v živote jednoduchým pravidlom: Čo by urobila Maria Curieová? Ak by jej NASA ponúkla miesto hlavnej neuroinžinierky špeciálneho projektu – doslova splnený sen – Maria by ho prijala. Bez váhania. No matka modernej fyziky nikdy nemusela viesť projekt s Leviom Wardom. Iste, Levi je atraktívny, vysoký, tmavovlasý a má prenikavý pohľad.

Ale už počas doktorandského štúdia dal Bee jasne najavo, čo si o nej myslí – úhlavní nepriatelia by mali pracovať v galaxiách čo najďalej od seba.  No keď jej v pracovni stále chýba potrebné vybavenie, záhadne sa jej strácajú dôležité emaily a podriadení ju ignorujú, Bee by prisahala, že sa z Levia stáva jej spojenec: podporuje jej plány, chváli jej nápady… a hltá ju očami, až sa jej z toho neuróny môžu zblázniť. Keď však nadíde čas konať a odhaliť svoje city, záleží len na jedinom: Čo urobí Bee Königswasserová?

analýza lasky ali hazelwood

Ali Hazelwood ide karta

Ide o príjemnú prózu, s pútavým a spletitým dejom a úplne roztomilými postavami, čo ocenili aj viaceré média. „Svižné dialógy s vtipnými hláškami robia z tohto nežného príbehu o tom, ako sa nenávisť dokáže zmeniť na lásku, skvelé čítanie. Nenápadná špionáž, trochu zábavy a nečakaný zloduch sú len niektoré z pôžitkov v Hazelwoodovej inteligentnom, nezvyčajnom a úžasne príjemnom príbehu,“ zhodnotili na Bookliste.

„Ali Hazelwood vo svojom druhom románe dokazuje, že je dokonalou spisovateľkou. Ukazuje nám, že veda je pekelne sexi a že láska sa môže zjaviť na tých najnepravdepodobnejších miestach,“ nadšene opísala Jodi Picoultová, autorka bestsellerov New York Times.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.