L. Kužeľa a Z. Čižmáriková bojujú proti mýtom v knihe Zdravé črevo a trávenie


Známy lekár gastroenterológ doc. MUDr. Ladislav Kužeľa je v našom medicínskom prostredí známe meno. Známy je aj pre pacientov, či aj ako osoba medializovaná pre nečakané čistky, keď ho počas leta 2020 zosadili z postu generálneho riaditeľa Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) v Bratislave bez toho, aby ministerstvo odôvodnilo svoje kroky. Faktom zostáva, že Kužeľa je aj naďalej vnímaný za schopného lekára a manažéra. Dnes funguje pod vlastnou gastroenterologickou ambulanciou, jeho meno si posilňuje kvalitnou lekárskou prácou a odbornosťou. Najnovšie sa bude skloňovať s pripravovanou knihou, ktorú napísal spolu s Mgr. Zuzanou Čižmárikovou.

Boj proti dezinformáciám a prístup k overeným faktom

Podobne ako piatková novinka (Ne)bezpečný internet, aj ich nová kniha Zdravé črevo a trávenie – Mýty verzus fakty  sa bude zaoberať mýtmi a dezinformáciami, ktoré kolujú na internete a majú byť domácimi či „zaručenými“ receptami, ako sa zbaviť ťažkostí, či ich vyliečiť. Dezinformácie sú trendom čoraz viac a preto je viac ako prirodzené, že na tieto témy musia reagovať tí, ktorí pravdu poznajú viac ako Rudo z lešenia, či závozník Palo. Knižka, ktorá môže zaujať odbornú verejnosť, ale najmä bežného čitateľa má byť inšpiráciou k tomu, ako sa o telo dobre starať, čitateľ sa má dozvedieť fakty založené na vedeckých dôkazoch. Vysvetlené sú poruchy tráviaceho traktu, ale aj postupy liečby a ako prebiehajú. To môže pomôcť zbaviť sa strachu z neznámeho, najmä ak pacient naozaj vie, čo sa na ktorom vyšetrení robí, s čím má počítať a nemusíte to tak čítať na Googli.

Kniha Zdravé črevo a trávenie – Mýty verzus fakty… aj s podpismi

Knižka vychádza vo vydavateľstve IKAR, a.s. pod edíciou Príroda v polovici februára. Už dnes je však jasné, že pôjde o knihu 195 × 233 mm v tvrdej väzbe s rozsahom 216 strán. Je jedna z mála kníh, ktorá má pozitívne komentáre pred vydaním knihy. Zaujímavosťou je tiež fakt, že na BUX.sk sa nachádza predpredaj podpísanej knihy oboch autorov. Kniha je samozrejme v predpredaji aj na iných miestach, hoci bez podpisu autorov. Napríklad v Martinuse a v Panta Rhei.Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...