Jana Mainguet Bukovinová a Jeleň v Paríži – Príbeh jednej kaviarne


Jana Mainguet Bukovinová vo svojej knihe Jeleň v Paríži prezrádza všetko o svojom tajnom sne, o tom, že ak niečo človek naozaj chce a tvrdo na tom pracuje, tak sa to splní. Dajte si kávu, chutný koláč a vstúpte do parížskych uličiek.

Prečo Jeleň v Paríži?

Autorka vás v tejto knihe prevedie svojim francúzskym svetom, od jej ťažkých začiatkov až po pocit zadosťučinenia. Začala podnikať v jednej z top gastro destináciách, čo nie je vôbec jednoduché a už vôbec nie pre cudzinku. Napriek tomu sa Jane podarilo v Paríži rozbehnúť vlastný biznis a otvorila kaviareň s vtipným názvom Thank you, my deer. Ponúkala kávu a bezlepkové menu a onedlho si v jej bistre začali na sendvičoch, šaláte a polievkach pochutnávať pravidelní zákazníci.

Jeleň v paríži

Stavila na kvalitu kávy a spolupracovala aj s lokálnymi dodávateľmi sezónnych surovín. V knihe zaznamenáva príbehy ľudí, čo v kaviarni pracovali a zanechali v nej svoju stopu, ale i príbehy hostí, susedov, priateľov, ktorí vstúpili nielen do života kaviarne, ale aj jej majiteľky. O tejto šialenej jazde, ktorou si autorka prešla si musíte prečítať sami, prezradíme len, že keď to človek najmenej čaká a venuje sa práci, cestu vám skríži láska. Ako to celé bolo, či sa stále môžete staviť na kávu do jej bistra a sa dočítate v skutočnom príbehu Slovenky žijúcej vo Francúzsku.

Príspevok dizajnéra Juraja Straku

O grafickú stránku knihy Jeleň v Paríži sa postaral renomovaný dizajnér Juraj Straka, ktorý zároveň navrhol aj interiér reálnej kaviarne. Preto s ním obálka knihy korešponduje – ladením farieb a motívov.

Autorka predstavila svoju knihu aj na tohtoročnej Bibliotéke. Na pódiu sa stretla so svojou mentorkou pri písaní Evou Borušovičovou a aj so spomínaným Jurajom Strakom. Moderátorom besedy bol Tomáš Palonder. Spoločne pokrstili knihu kávou, ktorú si Jana sama praží.

 Inzercia:

Novinky zo Slovartu