Kniha o vydaní vlastnej knihy od Michaely Zamari, v marci za polovicu


Michaela Zamari je na Slovensku známa autorka. Zaujímavosťou je, že sa na jej posledných piatich knihách neobjavuje logo žiadneho vydavateľstva. Medzi tých 5 kníh pritom počítame aj knihu o samovydávaní. Po vydaní štyroch kníh napísala jednu, v ktorej odhaľuje zákulisie samovydávania, či inak povedané „Ako si vydať knihu“. Po nej síce na trh prišli Krízový plán a Rozhodnutie, no ani tie nie sú výnimkou. Autor: Michaela Zamari, Vydavateľstvo: Michaela Zamari. Ako je vôbec možné vydať si knihu sám za seba? Vysvetľuje kniha Zákulisie samovydávania.

S čím počítať, ak chcete vydať knihu?

Kým vydanie knihy cez vydavateľstvo znamená, že riziko nepredajnosti berie na seba vydavateľ, on uhrádza editorov, grafikov, zalomenie, tlač, distribúciu a všetku dopravu, znamená to aj to, že ako autor získate len určité percentá. Viac sa staráte o marketing len do tej miery, do ktorej vládzete a chcete. Vydanie knihy bez vydavateľstva si vyžaduje nasadenie, akčnosť a aspoň nejaký voľný čas. Venovaný takým oblastiam, ako:

  • Editácia alebo zaistenie editora a korektora
  • Grafické práce, zalomenie
  • Vybavenie ISBN a obzvlášť pozor na tiráže, EANy a pod
  • Nájdenie tlačiarne, objednanie tlače, dodanie podkladov
  • Nájdenie distribútora, vyriešenie dopravy
  • Marketing

Vydávať knihu sám za seba, to chce veľkú odvahu, aj vlastné peniaze, ktoré na začiatok vložíte. Aby tento proces nebol tak bolestivý a nebol plávaním v neznámych vodách, môže mať zmysel práve táto kniha. Exkluzívne na bux.sk so zľavou 50 percent počas marca 2021. Keďže rady a skutočné príbehy nie neznámych kníh a nie neznámej autorky majú zmysel, oplatí sa im venovať pozornosť napríklad, ak si sami chcete vydať svoje dielo.

  • Má vaša kniha šancu zaujať v tvrdej konkurencii stoviek autorov?
  • Vypredáte náklad povedzme 500 kníh?
  • Po jej vydaní mienite bojovať, písať, propagovať, investovať do marketingu?

Ak ste si povedali trikrát „áno“, už vám vlastne nič nebráni v samovydávaní. Teda… iba ak mať v rukách hotové dielo. Kto neskúsi, ten nevie. Kto nevie, ten neskúsi.Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...