Prekvapenie pre Lucia: nový diel obľúbenej Petronely Jabĺčkovej


Séria kníh Sabine Städingovej o Petronele Jabĺčkovej sa rozrastá o nový diel s názvom Prekvapenie pre Lucia. Keďže príbehy s Petronelou sú u detí veľmi obľúbené, iste sa potešia aj tomuto dielu, ktorý sa hrdo zaradí medzi ďalších deväť. A predsa bude v niečom iný, Petronela si pripravila viacero prekvapení. Tým prvým je nový formát knihy – text, ktorý je vytvorený tak, aby bol vhodný na prvé čítanie.

Petronela Jabĺčková 1: Prekvapenie pre Lucia (prvé čítanie)

V tomto diele oslavuje narodeniny  Petronelin najlepší kamarát, ktorému všetci chystajú prekvapenia. Tie pripravia pútavý milý príbeh, ktorý deti iste poteší, rovnako ako i pekné ilustrácie Sabine Büchner, ktoré ulahodia detskému očku a príbeh Petronely a jej priateľov deťom krásne vizualizujú.

Prekvapenie pre Lucia

Blížia sa narodeniny roháča Lucia a jeho najlepšia kamarátka, Petronela Jabĺčková, by ho chcela prekvapiť. S ostatnými zvieratkami by pre neho chcela zorganizovať narodeninovú záhradnú oslavu. Medzi pozvanými sú všetci z jabĺčkového sadu i jeho okolia – jablkoví škriatkovia Uhorkáč a Šparglík, dvojčatá Olívia a Oliver, no i mnoho ďalších čarovných bytostí. A čo by to bolo za oslavu, keby nebola bez poriadneho darčeka. Každý chystá pre Lucia nejaké prekvapenie.  Petronela, ako správna čarodejnica, chce darček vyčarovať. Ups! A tu nastane problém, lebo kúzlo domotá. Kto jej pomôže?

Prvé čítanie

Tento diel Petronely Jabĺčkovej je určený pre deti od 6 rokov. Je vytvorený vo forme textu s väčším písmom, aby bol vhodný pre začínajúcich čitateľov. Nápad s takýmto formátom je skvelý a malí adresáti knihy ho iste uvítajú. Kniha je kratšia, písmo dostatočne veľké a text nie je hustý. Teraz si príbeh o priateľskej čarodejnici Petronele už hravo zvládnu prečítať aj sami!

9. diel série Petronely Jabĺčkovej

Pri tomto diele treba uznať, že hoci autorka vydáva už 9.diel, stále jej to píše. Neobyčajná jabĺčková čarodejnica Petronela nám opäť pripravila dobrodružný príbeh so svojimi kamarátmi. Čitateľov v knihe bude čakať príjemný čas milej čarodejnice s jej priateľmi, veselé okamihy, ktoré s nimi zažije a samozrejme zaujímavá zápletka, ktorá udrží detskú zvedavosť. A dokonca si s ňou deti prežijú aj kopec napätia, lebo v tomto diele vyriešia nejeden náročný problém. Ale priatelia z jablkového sadu predsa zvládnu všetko, však?

Informácie o knihe Petronela Jabĺčková: Prekvapenie pre Lucia:

  • Autor: Sabine Städingová
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 64
  • Formát: 148 x 210 mm
  • ISBN: 9788055189017
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk


Inzercia:

Jana