Kuchárska kniha Pippi Dlhej Pančuchy pre malých kuchárov


Veselé a roztopašné príbehy o Pippi dlhej pančuche poznajú (nielen) deti už desaťročia. Toto 9-ročné dievčatko s krásnymi ryšavými vrkočmi a pehami posiatou tváričkou žijúce na okraji malého mestečka vo Vile Vilôčke má vždy hlavu plnú originálnych nápadov. Jej spoločníci – zvieratká, jej veľká sila a srdce s láskou hádam aj pre celý svet sa teší veľkej obľube tak u čitateľov, ako i u televíznych divákov. S Pippi sa jednoducho nikdy nenudíte. No napadlo vám niekedy, že Pippi aj rada varí a pečie a že jej to celkom ide? Že nie? Presvedčte sa o tom v knihe Kuchárska kniha Pippi dlhej pančuchy.

Kuchárska kniha Pippi Dlhej Pančuchy

Nová kniha autora Davida Sundina Kuchárska kniha Pippi dlhej pančuchy s podtitulom Recepty z Vily Vilôčky a Tichomoria vás o tom rozhodne presvedčí. O Pippi sa totiž povráva, že sa naučila variť od kuchára na lodi svojho ocka  – a teraz sa aj každý detský kuchár môže naučiť pripraviť všetky tie dobroty! A autor knihy všetky deti hneď v úvode pozýva na príjemný čas, pri ktorom si veľkí i malí spoločne niečo navaria alebo upečú.

Pre malých kuchárov

„Pippi veľmi rada ponúkne hosťom tortu. Inokedy im rovnako rada tortu neponúkne a zje ju celú sama.

Zo všetkých toriet, ktoré existujú, je šľahačková torta úplne najlepšia, ak chceš niečo špeciálne osláviť. Napríklad narodeniny, prvý deň prázdnin alebo narodenie súrodenca.

No o to smutnejšie sú tie ostatné dni, keď sa nič neoslavuje. A tak môžeš oslavovať aj to, že je streda, alebo že prší, alebo že niekde vo svete, práve teraz v tejto chvíli oslavuje niekto iný narodeniny.“

Kniha je určená pre všetky deti od 6 rokov, ktoré majú rady postavičku Pippi alebo ktoré majú rady varenie či pečenie. Keďže ide o recepty, textu je na väčšine strán o čosi viac. Ako to býva aj v tradičnej kuchárskej knihe, pri jednotlivých receptoch sú ingrediencie, ktoré budú malí šikovníci potrebovať, ako aj kuchynské náradie, ktoré si na prípravu receptov musia nachystať, čo je veľmi praktické. Postup prípravy jednotlivých receptov je veľmi podrobný, jednoduchý. Varenie či pečenie tak hravo zvládne každé dieťa. Pre detských šikovníkov

Recepty Pippi Dlhej Pančuchy

Pippi prichystala aj tipy navyše, kde ponúka svoje vylepšenia a rady, ako docieliť ešte lepší a chutnejší recept alebo ako prípravu hravo zvládnuť. Deti si s touto kuchárskou knihou môžu prichystať rôzne „mňamky“, akými sú chutné raňajkové špeciality, rôzne sladké dobroty, no i obedové menu. Raňajky s Pippi sa podávajú v podobe skrúcaných bagiet, varených vajec, či volského oka s opečenou slaninkou. Dobre iste chutia aj Pippine recepty na kaše – najdôležitejšie na svete, ako ich v knihe nazýva. Na obed hladné bruško potešia mäsové guľky či palacinky (a to aj v slanej verzii). Pippi ponúkne v knihe aj niekoľko sladkých dobrôt, a to perníčky, škoricové slimáky, či horúcu čokoládu. A celé menu môže krásne dotvoriť tá najlepšia šľahačková torta s jahodami.

A čo patrí na záver knihy? Predsa recept na špunk! Že čo to je? Ako sa to varí? Ako vraví Pippi, to vieš predsa iba ty. Ona vie len to, že špunk je najlepšie jedlo na svete. Deti v tejto časti knihy nabáda, aby napísali do knihy na pripravený priestor suroviny, krátky návod a aby k receptu nakreslili obrázok. A takáto kuchárska kniha je teda naozaj zábavná!

Kniha plná zábavy

Tak ako je Pippin svet bláznivý, veselý a pestrý, aj kniha, ktorú nám David Sundin pripravil, je plná zábavy na každej strane. Jednotlivé dvojstrany sa hmýria krásnymi ilustráciami spod štetca Ingrid Van Nyman. Pippi nás v knihe okrem receptov sprevádza aj svojím veselým svetom a okamihmi z jej života, ktoré nám prezentuje práve cez vtipné obrázky a originálnymi textovými odkazmi. A tých je teda naozaj dosť!

Informácie o knihe Kuchárska kniha Pippi dlhej pančuchy (Recepty z Vily Vilôčky a Tichomoria):

  • Autor: David Sundin
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Počet strán: 56
  • Formát: 195 x 240 mm
  • ISBN: 9788056659007
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk


Inzercia:

Jana