Šiesty román Petra Šlosera Profesori zločinu aj s jeho podpisom


Autor krimi románov, bývalý policajný vyšetrovateľ Peter Šloser, má vo vydavateľstve IKAR už slušnú sériu. Na jeseň 2023 pripravuje novinku s názvom Profesori zločinu. Ide tak v poradí o šiesty román, ktorý spoločne s predošlými tvorí zaujímavú sériu. Zaujímavú aj z pohľadu grafiky jednotlivých obálok. Nesú poradové označenie, čím sa pokúšajú podobať na „policajné spisy“. Čitateľ má tak jasno, o ktorý román a z ktorého roku ide. Šiesty román vychádza presne 13. októbra. Ako býva zvykom v kníhkupectve vydavateľstva IKAR na adrese BUX.sk, aj tentoraz majú zákazníci možnosť zakúpiť si novinku v predpredaji aj s podpisom autora.

profesori zločinu s podpisom kniha

V ponuke:

Anotácia novinky Profesori zločinu

Peter Steinhübel, ktorý patril medzi prvých slovenských bosov, síce nevystupuje v tejto knihe, no ak by sa dožil dneška a prečítal by si ju, bol by spokojný, ako zločin rozkvitol a mafia slušne a transparentne riadi štát.

Peter Šloser v šiestej detektívke opäť otvorí trinástu komnatu. Prevedie nás nepoznaným svetom policajného zákulisia a zločinu, s ktorým tridsať rokov aktívne bojoval. Autor, ktorý prežil horúce roky v NAKA (Národnej kriminálnej agentúre), nás núti zamyslieť sa, kto sú skutoční zločinci v systéme stavanom na zásadách spravodlivosti.

V príbehu inšpirovanom skutočnosťou prežijeme brutálnu vraždu podnikateľa v roku 2020. Prestrelku členov bratislavských zločineckých skupín, vyšetrovanie špecifického prípadu karuselového podvodu a autor nezabudol ani na policajné špičky, ktoré sa spreneverili služobnej prísahe. Podarí sa vyšetrovateľom prísť na koreň spáchaných zločinov alebo zaúraduje vis maior, ktorá pred nich postaví neprekonateľnú bariéru? Snaha čestných mužov zákona je podobne ako v realite sťažená, pretože proti nim stoja ostrieľaní matadori, schopní vyučovať teóriu zločinu na vysokej škole.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...