Príbeh márnotratného syna od bestsellerového Charlesa Martina


Bratislava, 18. septembra 2020 – Dlhá cesta domov, to je silný príbeh o návrate márnotratného syna od autora bestsellerov Hora medzi nami či Keď svrčky plačú Charlesa Martina. Pri čítaní knihy naplno precítite vzťah medzi zlomeným mužom a otcom, ktorý ho doma nikdy neprestal čakať. Emotívny román práve vychádza v slovenskom preklade Miriam Ghaniovej vo vydavateľstve Lindeni.

Americký spisovateľ Charles Martin napísal už takmer dvadsať románov, všetky získali status bestselleru, podľa knihy Hora medzi nami bol nakrútený rovnomenný film s Kate Winsletovou a Idrisom Elbom v hlavných úlohách. „Charles Martin chápe silu príbehov a pomocou nej mení duše a životy nielen svojich postáv, ale aj svojich čitateľov,“ hovorí o Martinovi bestsellerová autorka Patti Callahan Henry.

Príbeh knihy Dlhá cesta domov

Hudobník a skladateľ Cooper O’Connor ako osemnásťročný oberie svojho otca o všetko a ujde do Nashville. Dúfa, že sa tam uživí ako gitarista. No jeho predpoklad sa čoskoro ukáže ako klamlivý. Päť rokov sa len tak potĺka, potom sa zaľúbi do Daley Crossovej, speváčky s anjelským hlasom. No keď si uvedomí, že Daley naozaj ľúbi, musí čeliť tragédii, ktorá ohrozí jeho život aj kariéru. Nemá kam ísť, tak sa napokon vráti domov do odľahlých coloradských hôr, kde hľadá odpovede o svojom otcovi a jeho viere. O dvadsať rokov neskôr zbadá znova na rohu ulice Daley, ale premýšľa, či nie je neskoro povedať jej pravdu o minulosti – a či je vôbec on sám pripravený jej čeliť.

Ako pri predchádzajúcich knihách, aj Dlhá cesta domov si zaslúžila pochvalné recenzie. „Toto je druh knihy, ktorú si musíte prečítať viackrát. Jej melódia sa vám zareže hlboko do vášho srdca,“ napísali na portáli More than a review. Na blogu Mesuandrews.com bol autor ešte nadšenejší: „Hoci súčasnú beletriu často nečítam, väzba na biblické podobenstvo ma chytila za srdce a úplne dostala. Je to absolútne majstrovské dielo. Fantastické čítanie!“Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.