Október 2020 a knižné novinky: nový Karika, Sasková, Bjork aj Kepler


V októbri 2020 sa na knižnom trhu objaví niekoľko zaujímavých noviniek. Je to najmä preto, že sa blížia Vianoce. S najväčšou pravdepodobnosťou nebude ani knižné podujatie roka Bibliotéka. Kapacita Incheby a bezpečnostné opatrenia by neboli nikdy podľa predstáv vládnych nariadení. Október a november sú príležitosti na vydávanie tých najlepších kníh, keďže je vysoká pravdepodobnosť, že v boji o priazeň zákazníka nakupujúceho na Vianoce skrátka musí obstáť naozaj len to najlepšie… a najlacnejšie. Pri novinkách asi veľmi o najlacnejších knihách hovoriť nemôžeme, no za zmienku stojí vždy, čo výrazné vychádza.

Knihy ilustrácia

Čo zaujímavé vychádza v októbri?

Vo vydavateľstve Slovart sa objaví Životopis Agathy Christie, ktorý nám priblíži život a súkromie mimoriadne plodnej autorky mnohých krimi príbehov a stvoriteľky dvoch významných detektívov Herculesa Poirota a neoblomnú Slečnu Marplovú. Juraj Červenák zaujme svojou novinkou Anjel v podsvetí. Slovart tiež vydáva dielo slávneho spisovateľa Johna Steinbecka s názvom Neznámemu bohu a divadelná vedkyňa Ľubica Krénová ako autorka verejnosti predstaví knihu venovanú hereckej osobnosti Martinovi Hubovi. Vo vydavateľstve Lindeni mala pôvodne vyjsť koncom októbra neobyčajná a mimoriadne potrebná kniha (Ne)bezpečný internet od Tomáša Šalmona, jedného z najskúsenejších lovcov problémov a podvodníkov na Slovensku. Posunula sa však na november. Emily D. Beňová vydáva ďalšiu knihu s názvom Keď pravda zvíťazí.

Mimoriadne plodný však bude október pre vydavateľstvo IKAR, ktoré novinky pripravuje aj v rámci knižného projektu Knižný kompas. Jeden z najväčších ťahákov bude nepochybne Jozef Karika a jeho nová mysteriózna kniha Smršť. Lákadlom je aj nová Lucia Sasková, ktorá tradične prichádza s vážnymi témami. Tentoraz je to príbeh Unesená, ktorý majú na BUX.sk exkluzívne s podpisom autorky.

Erotika z „pera“ autorky menom Vi Keeland sa hneď 1. októbra rozšíri o ďalší titul, tentoraz Nahá pravda. Známy motivátor Gladwell Malcolm predstaví knihu „Ako sa vyznať v cudzích ľuďoch“, v predaji bude aj novinka od úspešného autora severského krimi, Samuerla Bjorka s názvom Detektívi z dvora. V rámci severského krimi si môžeme pridať ešte Zrkadlového muža od autorskej dvojice známej ako Lars Kepler. Novinku predstaví aj Andrea Coddington alebo slovenský autor detektívok Peter Šloser. Jeho novinka bude niesť zaujímavý názov, Polícia v rukách mafie. Zo slovenských autorov sa možno oplatí spomenúť aj Jozefa Banáša a jeho Nádhernú smrť v Altaji. O pár týždňov neskôr uvítame aj Františka Kozmona a jeho Červa, alebo Arpáda Soltézsa a novinku Hnev.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...