Bol raz jeden život, legendárny animovaný seriál teraz ako komiks


Bratislava, 16. septembra 2020 – Pre mnohých je symbolom detstva. Francúzsky animovaný seriál Bol raz jeden život si pamätáme mnohí z nás a radi spomíname na dobrodružstvá milých hrdinov Maestra, Hema, Globínky a ich priateľov v hlbinách ľudského tela. Teraz si ich príbehy môžu deti aj ich rodičia prečítať aj v nádherne spracovanej komiksovej podobe, ktorá vychádza vo vydavateľstve Fragment.

Bol razjeden život

Bol raz jeden život

„Tak ako hádam každé dieťa, vrátane tých mojich, som ten seriál milovala. Zabavil ma a ešte aj veľa nového naučil. A na úvodnú pesničku asi nikto z nás nezabudne,“ hovorí za všetkých fanúšikov legendárneho seriálu redaktorka vydavateľského domu Albatros Media Slovakia Tatiana Floreková. „Preto som po komikse s obľúbenými postavičkami a príbehmi siahla hneď, ako bol v ponuke. Som rada, že ho vydávame v slovenčine a že rodičia môžu vziať deťom seriál v knižnom vydaní kamkoľvek s nimi pôjdu.“

Nadčasový seriál, ktorý bavil rovnako deti aj dospelých, lákavou a jednoduchou formou vysvetľuje inak zložité procesy v ľudskom tele. Prvá zo série kníh sa venuje ľudskému srdcu a opisuje, ako funguje tento najdokonalejší stroj na svete. Spolu s hrdinami knihy sa môžete poprechádzať riečiskom ciev, žíl a tepien, ktoré po tele rozvádzajú životodarnú tekutinu – krv. Zistíte, ako a prečo srdce bije a čo všetko ho môže ohrozovať.

Komiksové spracovanie seriálu, pod ktorý sa podpísal režisér a scenárista Albert Barillé (a dokonalú hudbu vytvoril Michal Legrand), prepísal Jean-Charles Gaudin,  komiks nakreslil známy francúzsky umelec Minte a o slovenský preklad sa postarala Viktória Floreková.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.