Filmová čierna komédia Invalid vychádza aj ako komiksová kniha


Do ponuky kníhkupectiev sa v týchto dňoch dostáva neobyčajný knižný úlet vychádzajúci z niečoho oveľa väčšieho. Komiksová kniha Invalid na motívy rovnomenného filmu, neobyčajnej čiernej komédie, aká aktuálne žne úspech. U všetkých, ktorí už mali možnosť film vidieť, aj medzi tými, ktorých nadchol niektorý z trailerov.

Na obálke knižky sa objavuje Lacko, jeho najlepší kamarát Gabo a povedomá tvár – vlasatý mafián z osady. Trojica postáv, ktoré v aktuálnej filmovej novinke predstavujú unikátnych hrdinov, či antihrdinov. Filmová knižka vychádza vo vydavateľstve DiXit. 8. februára knihu dokonca uvedú aj jej autori Slavomír Jakab a Tomáš Dušička (autor scenára k filmu) v Panta Rhei v bratislavskom Auparku. Na slávnostnejšom uvedení tak bude aj autogramiáda – príležitosť na knihu s podpismi. Knižka je brožovaná, na 88 farebných stranách a maloobchodná odporúčaná cena je 16,95, prípadne v zľavách podľa predajného miesta.

Kniha je v predaji na BUX.SK alebo v Panta Rhei

Čierna komédia Invalid vo filmovej podobe

Filmová novinka Invalid pochádza od producentov filmu Kandidát a Amnestie. Tentoraz však prináša obzvlášť čiernu komédiu plnú drsného humoru a drsných rokov 90-tych, kedy na slovenských uliciach panovali svojské pravidlá. Hlavným hrdinom filmu je Lacko Hunder, údržbár miestneho historického múzea, ktorý sa pre svoju nervácku povahu dostane do problémov… a zostáva na vozíčku ako „krypel“ s poranenou chrbticou. Svoju situáciu však nehodlá ponechať len tak a pustí sa do odplaty, ktorá so sebou prináša množstvo kurióznych situácií. Filmárom sa podarilo vytvoriť unikátnu komédiu, s akými sa bežne nestretávame. Určite nie v slovenskej produkcii. Takú, v ktorej sa nám predstavujú aj známe osobnosti v celkom netradičných úlohách a na neobyčajných miestach.

Film, ktorý sa nakrúcal na niekoľkých miestach v Bratislave a v Trnave už na predpremiérach zaujal verejnosť. Zaujímavý je však aj pre rómskeho herca Zdeňka Godlu, ktorý sa v susedných Čechách stal známym pre úlohu vodiča smetiarskeho auta v seriáli Most. Vo filme Invalid sa nám predstaví s takou slovenčinou, akú mu môžu závidieť aj niektorí Slováci, napriek tomu, že ide o českého herca – pôvodne neherca, ktorý herecké skúsenosti a skúsenosti so slovenčinou zbiera až v posledných rokoch.

invalidInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...