Primátor, nový román Márie Bejdovej zo zákulisia volebnej kampane


Pri čítaní knihy Márie Bejdovej si budete klásť otázku, nakoľko je dej knihy vymyslený a nakoľko je v ňom možné spoznať jednotlivé charaktery komunálnej politiky. Mária Bejdová v minulosti pracovala na niekoľkých volebných kampaniach a vo svojom knižnom debute prináša akúsi ochutnávku zo zákulisia voľby primátora hlavného mesta plnú intríg, poloprávd a politických kompromisov. Príbeh je čisto fiktívny, no správanie jednotlivých postáv je čiastočne inšpirované postavami skutočnými. Kniha Primátor prichádza na knižný trh v období pred komunálnymi voľbami a pre mnohých čitateľov môže byť zaujímavé nahliadnuť do pozadia politických hier. Kto nakoniec rozhodne o výsledkoch volieb? A kto sa stane primátorom?

mária Bejdová

O čom je kniha Primátor?

Vo víre dobre rozbehnutej volebnej kampane na primátora hlavného mesta sa začína objavovať viacero prekážok. Šéf volebnej kampane Ivan robí všetko pre víťazstvo, no mafiánsky sponzor novej strany mu začína hádzať polená pod nohy. Vyzerá to tak, že intrigy i nevera opantali aj samotného kandidáta. Do zákulisných bojov vstupuje červenovlasá novinárka Eva. Bezhlavo sa zamiluje a túži zlepšiť život sebe aj svojmu mestu. Všetko však môže zmeniť nahrávka, ktorá sa objaví len dva dni pred voľbami…

Mária Bejdová, foto: archív autorky

Ukážka z knihy:
„Čo sa deje, správaš sa ako hviezda z akčného filmu,“ začudoval sa Ivan a zatvoril dvere.
„Počkaj, budeš sa aj ty, keď ti poviem, čo mám,“ sadla si na gauč a vytiahla VHS-ku. „Asi to tu nemáš na čom prehrať, že?“ napäto sa poobzerala.
„No tak to teda naozaj nie,“ uškrnul sa pozerajúc na starú pásku. „Čo tam je?“
Eva si vzdychla a uprene naňho pozrela.
„Prehraté Podrackého voľby…“

Trailer ku knihe si môžete pozrieť tu: https://www.youtube.com/watch?v=jTdh4GjmcdA

Ukážku z knihy číta Vladimír Kobielsky: https://soundcloud.com/buxsk/citanie-z-knihy-primator-maria-bejdova

O autorke:

Mária Bejdová vyštudovala masmediálnu komunikáciu s diplomovou prácou Politik ako mediálna osobnosť. Niekoľko rokov žila v USA, v súčasnosti býva v Bratislave. Jej srdcovou záležitosťou sú mačky a Twitter. Vyše desať rokov aj píše – ako zamestnankyňa PR agentúry, marketingového oddelenia veľkej firmy i copywriterka na voľnej nohe. Podieľala sa na príprave textov v kampaniach viacerých komunálnych politikov na Slovensku. V prvotine Primátor sa rozhodla ľahkou formou priblížiť zážitky viacerých protagonistov sveta samosprávy, o ktorom stále vieme menej, ako by sme mali.

Mária Bejdová: Primátor, 240 strán, cena 10,90 eur.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.