Kulinárske novinky zo Slovartu pred Vianocami 2022


Redakčná „kuchyňa“ Vydavateľstva SLOVART si pre vás pripravila kulinársku nádielku, ktorá prinesie nové inšpirácie a jednoduchosť do vašej kuchyne. Medzi novinkami nájdete aj životopisný príbeh známeho šéfkuchára, či pochúťky z kultového seriálu Priatelia.

Kulinárske chuťovky

Po májovej novinke 7-krát inak prinášame ďalšiu veľmi praktickú kuchárku od najznámejšieho šéfkuchára bez čapice Jamieho Olivera. Kniha V jednom ponúka vyše 120 receptov, podľa ktorých pripravíte jednoduché lahodné pokrmy v jednom hrnci, pekáči alebo panvici. Všetky sú zostavené s ohľadom na to, aby vám ušetrili čas a námahu. Na každý recept nebudete potrebovať viac ako osem surovín. V knihe tiež nájdete návody na rýchle a cenovo dostupné obedy a večere, ktoré si zamiluje celá rodina. Jamie samozrejme nezabudol ani na vegánov.

Ak vaša ideálna predstava o varení spočíva v rýchlej príprave jedál, ktorá vám zaberie minimum času a narobí čo najmenej neporiadku v kuchyni, tak novinka Stačí 10 minút od šéfkuchára Gordona Ramsayho, je pre vás to pravé. Ako už samotný názov napovedá, vďaka tejto kuchárke plnej rýchlych receptov sa naučíte pripravovať skvelé jedlá za 10 minút. Z jednoduchých a čerstvých surovín pripravíte napríklad kuracie souvlaki pre celú rodinu, cestoviny s tekvicou z jedného hrnca, rybacie karí, alebo superrýchly karamelový puding z mikrovlnky.  Gordonové „skratky“ a šikovné tipy prinesú do vašej kuchyne čerstvý závan kulinárskej originality a pragmatickosti.

Slovart Vianoce 2022

Nasledujúce knihy vyšli vo Vydavateľstve SLOVART v českom jazyku:

Po Gordonovi a Jamiem, svetoznámych menách gastronómie, ktoré preniesli svoje kulinárske majstrovstvo aj na televízne obrazovky, prinášame životopis Antonyho Bourdaina.

Šéfkuchár, ktorý začínal v zapadnutých newyorských reštauráciách to dotiahol na hviezdu medzinárodného formátu, aby sa na vrchole slávy stiahol do ústrania a dal bodku za svojou búrlivou životnou jazdou. Autorka knihy, Laurie Wooleverová, bola Bourdainovou dlhoročnou asistentkou a spolupracovníčkou. Pre vyrozprávanie Antonyho životného príbehu požiadala o rozhovor takmer stovku ľudí: rodinných príslušníkov, bývalých kolegov z kuchyne, novinárov, umelcov, šéfkuchárov a priateľov z televízneho a produkčného štábu, ktorý sa podieľal na tvorbe jeho cestovateľských programov. Ich rozprávanie a spomienky poodhaľujú niektoré stránky této složité osobnosti, ktoré on sám pred verejnosťou skrýval.

Pripomíname aj rozšírené vydanie bestselleru Důvěrnosti z kuchyně, vďaka ktorému sa stal Anthony Bourdain známym po celom svete. Kniha vyšla vo Vydavateľstve SLOVART minulý rok.

Kuchárska zo seriálu Priatelia

Ešte v septembri sme vydaním knihy Oficiální kuchařka ze seriálu Přátelé potešili fanúšikov kultového seriálu Priatelia, presnejšie ich chuťové bunky. Nezabudnuteľné hlášky a dialógy plné situačného humoru preslávili tento seriál po celom svete. Jeho neodmysliteľnou súčasťou je aj jedlo, ktoré sa v ňom objavuje pomerne často.

Či už ste ostrieľaní šéfkuchári ako Monica, alebo jednoducho rodení jedáci ako Joey, v tejto knihe nájdete množstvo originálnych receptov pre kuchárov na všetkých úrovniach. Rachelin mäsový trifle, Phoebine tégliky s granitou, Joeyho sendvič s mäsovými guľôčkami, vajcia pre Chandlera, Rossove ruky páliace fajitas vás o tom určite presvedčia. Kuchárka je plná farebných fotografií a jednoduchých návodov.

Ďalšie knihy

Ottolenghi Testovací kuchyně (OTK) je nová séria od Yotama Ottolenghiho a jeho tímu gastronomických profesionálov. Vychádza v českom jazyku a jej poznávacím znakom sú nápadité riešenia. Tím OTK venoval čas a energiu na odhalenie potrieb kuchárov v rôznych kuchyniach, aby sa s vami podelil o rady, ktoré varenie zjednodušia a urobia ho zaujímavejším.

Edíciu zahájil kuchárskou knihou  Ottolenghi Testovací kuchyně: Moje milovaná spíž. Čaká na vás pestrofarebná kuchárka plná neodolateľných receptov pre domáce príležitosti, ktoré prečistia vašu špajzu, poličky, chladničku a mrazničku.

Ako sa dá dobré jedlo povýšiť na vynikajúce? Odpoveď na túto otázku nájdete v októbrovej novinke – Ottolenghi Testovací kuchyně: Extra dobré věci. Nájdete v nej sýte aj ľahké pokrmy so zeleninou v hlavnej úlohe, vždy s niečím „extra“ – s omáčkou, dresingom, so salsou, s marinádou, chrumkavou posýpkou… A to všetko sa dá kombinovať s ďalšími jedlami. Na konci knihy nechýbajú ani základy na dezerty.Inzercia:

Novinky zo Slovartu