Štvrtá opica: je perfekcionista, neuchopiteľný psychopat, opičí vrah


Bratislava, 18. októbra 2023 – Ak ste slabšej povahy, dajte si na túto knihu pozor! Pri čítaní sa strach vkradne do duše aj najväčšieho odvážlivca. Hlavný hrdina je perfekcionista a neuchopiteľný psychopat. Prezývajú ho Opičí vrah.

štvrtá opica

Detektív Sam Porter naňho poľuje roky, no jeho trofeje sú len časti zavraždených obetí, ktoré dostáva v balíčkoch od Opičieho vraha. A zrazu sa mu do rúk dostane jeho denník! Kniha Štvrtá opica od amerického autora J. D. Bakera práve vychádza v slovenskom preklade Miriam Ghaniovej vo vydavateľstve Lindeni.

Hodnotenia knihy sú po celom svete len v superlatívoch:

  • Fantasticky vykonštruovaný a bezchybne atmosferický! Toto je jeden z mála trilerov o sériových vrahoch, ktorý možno porovnávať s majstrovským dielom Červený drak z roku 1981 s Hannibalom Lecterom v hlavnej úlohe!
  • Strašné a strašidelné… a nedá sa odložiť! Štvrtá opica je všetko, čím by kvalitný triler mal byť – musíte si ho prečítať!
  • Temná jazda do mysle geniálneho vraha a tých, ktorí ho majú za úlohu definitívne zastaviť.

Kto je autor J.D. Barker

  • písať začal v stredoškolskom časopise
  • v magazíne Dvadsiata piata paralela pracoval niekoľko turbulentných rokov s človekom, ktorý sa neskôr preslávil ako búrlivý hudobník Marilyn Manson
  • ukážku svojho debutového románu poslal Stephenovi Kingovi a požiadal ho, či by smel použiť meno jednej z jeho postáv. Od Kinga dostal nielen povolenie, ale aj nadšené povzbudenie do ďalšej tvorby
  • je finalistom prestížneho ocenenia pre horory Bram Stoker Award
  • trilógia Opičí vrah s detektívom Samom Porterom posunula podľa mienky recenzentov hranice žánru. Stvoril v nej psychopatického vraha, ktorý má v sebe čosi z antihrdinov filmov Sedem alebo Mlčanie jahniat. Je temný, desivý a fascinujúci.


Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.