Vychádza Hlbina, tajomná novinka Jozefa Kariku na rok 2023


Jeden z najpredávanejších slovenských autorov, Jozef Karika, vydáva novinku Hlbina. Majstrovský mix kriminálneho trileru a hororu nás zavedie do mrazivého Ružomberka v roku 1963

Hlbina karika

Hlbina Jozefa Kariku

Na Slovensku máme pomerne málo autorov, ktorých môžeme nazývať medzinárodnými. Jozef Karika k ním v posledných rokoch určite patrí. Jeho knihy už dávno nevychádzajú iba na Slovensku. Poznajú ho čitatelia v Česku, v Maďarsku, obrovskú skupinu fanúšikov má v Poľsku, vydávajú ho v aj Macedónsku. Na Slovensku mu vyšlo už viac ako dvadsať románov, podľa jeho kníh bol nakrútený úspešný celovečerný film aj miniséria a druhý film sa pripravuje. Dva roky pracoval na svojom ostatnom románe Hlbina, ktorý vyšiel v dvoch vydaniach.

V klasickom, aj v limitovanej edícii so špeciálnymi vizuálnymi efektami a grafickými „vychytávkami“. Limitovaná verzia bola v predpredaji vypredaná za pár hodín. Hlbina je kombináciou kriminálneho trileru a hororu, zavedie nás do mrazivého Ružomberku v roku 1963. Príslušník Štátnej tajnej bezpečnosti (ŠTB) prichádza z Bratislavy na Liptov, aby objasnil brutálny zločin. Karika sa ako skúsený rozprávač umne pohybuje v pre neho známej lokalite – okolie hory Čebrať, Malé Tatry či Rybárpole tvoria kulisy beštiálnych skutkov, ktoré spôsobuje neznámy fenomén.

Anotácia:

Zima 1963. Do mesta v liptovských horách prichádza skúsený dôstojník obávanej Štátnej bezpečnosti, aby dohliadal na vyšetrovanie beštiálneho zločinu. Rýchlo však zistí, že páchateľom nie je človek, ale nesmierne vynaliezavý a zlomyseľný fenomén. Uprostred storočnej zimy pribúda obetí, ako aj zvláštnych a desivých úkazov. Napätie stúpa, schyľuje sa k zrážke bezpečnostných zložiek štátu.

Majstrovský mix kriminálneho trileru a hororu zasadený do dusnej atmosféry Československa šesťdesiatych rokov. Hlbina ponúka samostatný príbeh, no dá sa čítať aj ako prequel románu Strach, jedného z najúspešnejších Karikových trilerov.

Ukážka z knihy:


Kto je Jozef Karika

Jozef Karika patrí k najčítanejším slovenským prozaikom a úspešným stredoeurópskym autorom. Doteraz publikoval 21 kníh, ktoré okrem slovenčiny vyšli aj v češtine, poľštine, angličtine, maďarčine a macedónštine. Predalo sa viac než 550 000 výtlačkov jeho kníh. Je držiteľom šiestich Platinových kníh, desiatich Zlatých kníh, dvoch Zlatých pier od literárnej kritiky, Ceny čitateľov Anasoft litera, Ceny Literárneho fondu a ďalších ocenení.

Jeho román Trhlina sa stal najúspešnejším slovenským románom posledných dekád. Romány Na smrť a Čierny rok sú rozsahom a rozpätím dejového oblúka najväčšie slovenské beletristické diela za polstoročie, zaraďujú sa medzi tri najrozsiahlejšie romány v slovenskej literatúre. Šesťdielny románový cyklus Čierny kruh je najväčšou viacgeneračnou ságou napísanou v slovenčine.Preklady jeho kníh sa stali bestsellermi aj v Česku, Poľsku a Maďarsku. Trhlinu sfilmoval držiteľ Českého leva – režisér Peter Bebjak. Film sa stal jedným z komerčne najúspešnejších v slovenskej kinematografii. Premietal sa aj v Česku, Británii či Taliansku, neskôr ho do svojej ponuky zaradil Netflix.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.