Monika Melocíková a Cancerária, životný príbeh bez šťastného konca


Meno Monika Melocíková bolo svojho času známa v komunite tých, ktorí bojovali s rakovinou, alebo im jej osud nebol ľahostajný. Moniku poznali jej priatelia a všetci tí, ktorí jej v boji so zákernou chorobou držali palce. Jej blog na Facebooku je prístupný dodnes. PhDr. Monika Melocíková (24.08.1986 – 12.02.2021) sa o svojom boji, prežívaní liečby a pocitoch zdôverovala na sociálnej sieti, čo jej pomáhalo prekonávať bolesti. Venovala sa športu, neplytvala zdravím, ani svojim životom, ktorý jej skrátila choroba. Jej príbeh a blog teraz dostáva knižnú podobu a môže tak byť prístupný všetkým, ktorí prežívajú podobné obdobie, alebo chcú pochopiť blízkych, ktorých postihol podobný osud. Pomenovanie Cancerária vychádza z názvu jej pôvodného blogu a zostáva aj názvom pre knižnú podobu. Do knižnej podoby dielo zostavila Lucia Braunová a knihu vydalo vydavateľstvo Naše vojsko, ktoré sa už v posledných rokoch etablovalo aj v rámci beletrie v slovenskom jazyku.

Kniha Cancerária a jej charitatívny účel

Kúpou tejto knihy čitatelia podporujú Občianske združenie Onkológia Banská Bystrica, keďže autorský honorár bude poukázaný na ich účet. Keďže dosah vydavateľa je pomerne veľký, jeho knihy a teda aj Cancerária sú k dispozícií v každom dobrom kníhkupectve. Vychádza 20. októbra ako za života nesplnený sen samotnej Moniky. Hoci snov mala nepochybne viac, napísať knihu a priniesť ju na verejnosť sa s odstupom niekoľkých mesiacov podarilo, aj keď nie so záverom, v aký mnohí jej blízky dúfali.

Informácie o knihe:

Anotácia: Toto nie je ďalšia kniha o tom, ako dosiahnuť víťazstvo nad druhou najčastejšou príčinou úmrtia na Slovensku. Nechcem vyzerať ako skeptik – skôr sa pokladám za realistku, a tak o happyende v mojom prípade nebude reč a v tejto publikácii ho ani nečakajte. Čakajte predovšetkým úprimnú a mimoriadne intímnu spoveď mladej ženy, ktorá sa snaží vytiahnuť zo svojej zúfalej situácie maximum pozitívneho, čo-to pochopiť a stať sa lepším človekom.

  • Názov: Cancerária – Blog plný nádeje
  • Autor: Monika Melocíková
  • Blog/FB: facebook.com
  • ISBN: 978-80-206-1956-3
  • EAN: 9788020619563
  • Rok a mesiac vydania: 2021/10
  • Počet strán: 176
  • Väzba: viazaná

V ponukách predajcov:Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...