Predaj elektronických kníh z ibux.sk sa presunul na bux.sk


Na trhu s knihami a elektronickými knihami nastali určité zmeny. Jeden z najväčších slovenských predajcov ibux.sk sa už niekoľko dní presmerúva na obchod BUX.sk. Dôvodom je spojenie ibuxu – obchodu s elektronickým obsahom s kníhkupectvom bux.sk, ktoré sa doteraz zaoberalo len predajom fyzických kníh a audiokníh na prenosných nosičoch. Donedávna technicky zabezpečovalo fungovanie ibuxu Wooky, pričom sa mnoho z ibuxu viazalo práve na rozhranie Wooky, prípadne na pôvodné Wooky čítačky. Dnes však toto spojenie zaniká a na BUX.sk eknihy začínajú od základu ako novinka, hoci v rámci nákupov z minulosti ide len o plynulé pokračovanie.

kindle stara citacka stary model čítačky

Súčasťou celého spájania je aj spájanie užívateľských účtov a návrat zakúpených kníh na ibuxe všetkým zákazníkom aj na novom mieste. Podľa slov obchodu je dôvodom spájania zlepšenie služieb a prekročenie limitov, ktoré mali doteraz na pôvodnom ibux.sk. Dôvodom má byť aj snaha poskytnúť lepšie služby a pri zvýšenej flexibilite ohľadom úprav cien sa a zákazníci môžu tešiť na zaujímavé ponuky a akcie. Elektronické knihy sú pritom súčasťou ponuky buxu už od augusta.

E-knihy najväčších vydavateľstiev a len za polovicu

Pri pohľade na súčasnú ponuku a úvod Buxu do sveta predaja elektronických kníh, nezačínajú až tak zle. Na nový obsah si obchod zvyká a neustále sa ešte dejú úpravy. Tie si všímajú najmä vlastníci väčšieho počtu ekníh, kde je progres viditeľnejší. Čo sa však zliav týka, už dnes je tam vidieť niekoľko pozoruhodných lákadiel. Akcia hneď niekoľkých vydavateľstiev a ich ekníh, vrátane novších titulov a to len za polovicu.  V uvádzacej akcii sú pritom už aj novinky, ktoré majú len 30 dní od dňa vydania. Najvýraznejšie sú na tom knihy od IKAR

Postrehy:

  • Elektronická kniha, v prípade, ak existuje tlačená kniha, často krát upozorňuje na iný formát. Viete tak, že existuje aj iný variant danej knihy.
  • V prípade, ak máte v košíku elektronickú knihu, je možná platba len kartou. Kniha je po zaplatení online v priebehu pár minút. V našom prípade 2 minúty od uhradenia (novinka, pokračovanie Millenium od Davida Lagercrantza)
  • Eknihy sú na stiahnutie v sekcii Moje e-knihy. Ak ste boli zákazníkom na ibux.sk, sem sa presunuli aj knihy odtiaľ.
  • Stránky BUX.sk nemajú responzívny dizajn pre mobily, takže je práca na nich ťažšia. Na PC, či tablete ale bez problémov.
  • Knihy po zakúpení ponúkajú niekoľko formátov súčasne. Sťahujú sa ako súbory. Obchod však odpovedal, že systém na posielanie priamo do čítačky sa pripravuje a bude pripojený medzi súčasné spôsoby. Podrobnosti o používaní ekníh majú tu.


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...