Kristina Kuzmič: Drž sa! dodáva humor a odvahu zúfalým rodičom


Kristina Kuzmič je známou influencerkou a mamou troch detí. Vo svojej novinke Drž sa! dodáva humor a odvahu všetkým občas zúfalým rodičom.

Kristína Kuzmič sa narodila v Chorvátsku, odkiaľ emigrovala pre vojnový konflikt do Spojených štátov amerických. Je mamou troch detí a vo svojich videách, a teraz už aj knihe, sa prihovára všetkým rodičom, najmä matkám, ktoré potrebujú povzbudenie. Každý z nás ide do rodičovstva s istými nereálnymi očakávaniami a predstavami, ktoré túži naplniť. No pri strete s realitou každodenného života naša predstava často utrpí silnú a rýchlu porážku. Vtedy sa treba vyzbrojiť humorom a nadhľadom, ktorý vo svojej knihe prináša práve Kristina Kuzmič. Takže, milé mamy, kašlime na dokonalosť, vyložme si po dlhom a náročnom dni nohy a začítajme sa do optimistickej knihy Drž sa!

Svoju knihu som napísala pre všetkých, ktorí sa cítia byť sami, aj pre tých, ktorých život nie je taký, ako si predstavovali a ako očakávali.“ hovorí autorka

O knihe:

Ako sa stať skvelým rodičom? Vyhnúť sa omylom, zachovať si za každých okolností chladnú hlavu, bezodnú trpezlivosť a mať vždy upratané… Kristina Kuzmič vie, že to je utópia. Motivačné a zábavné čítanie o rodičovstve, každodennom zápasení s problémami a pochybnosťami spojenými s výchovou detí je dielom známej influencerky, ktorá je tiež len matkou z mäsa a kostí. Vo svojich videách a teraz i v knižnej podobe ponúka rady a povzbudenie pre ženy, ktoré čelia neustálemu tlaku okolia i nárokom, aké na seba často kladú samy. Vychádza z vlastných neľahkých skúseností a dotýka sa rôznych tém spojených nielen s rodičovstvom, ale i s osobným a pracovným životom. Drž sa! je ako stretnutie s dlhoročnou priateľkou alebo ako správa od spriaznenej duše, čo vám po náročnom dni dodá energiu prežiť ďalšiu bezsennú noc. Je to uistenie, ktoré občas potrebuje počuť každá matka:
Netreba vždy všetko zvládať dokonale.

Z anglického originálu Hold on, but don´t hold still preložila Denisa Ghaniová.

Autorka sa prihovára slovenským čitateľom tu:

Kto je Kristina Kuzmič?

Kristina Kuzmič pochádza z Chorvátska, odkiaľ pre vojnový konflikt emigrovala do Ameriky. Po rozvode sama čelila rodičovským výzvam, finančným problémom a depresii. Vlastné skúsenosti pretavila do povzbudivých vtipných videí, ktoré si na sociálnych sieťach získali veľa priaznivcov. Drž sa! je jej prvá kniha, ktorá sa v roku 2020 dostala na zoznam bestsellerov magazínu Publishers Weekly.
Kristina žije so svojím druhým manželom a troma deťmi v južnej Kalifornii.

Ukážka z knihy:

Na väčšine detských narodeninových osláv nastáva po zaspievaní Veľa šťastia, zdravia okamih, keď sa oslávenec zhlboka nadýchne a pripraví sfúknuť sviečky na torte. „Želaj si niečo!“ vyhlásia rodičia. „No nikomu nehovor, čo si želáš. Ak tak urobíš, tvoje želanie sa nesplní!“

Ten moment z duše nenávidím.

Máme mať veľké sny a divoké ambície – v oblasti rodiny, kariéry, úspechu, uznania –, no už od prvých narodenín nás učia, že želať si nahlas je zlé. Prinesie nám to smolu. Je to trápne.

Nech už snívate o čomkoľvek – či už túžite napísať najlepšie sa predávajúci román, byť moderátorom talkšou alebo riadiť krajinu –, nikdy sa vám to nesplní, ak to nevyskúšate. No je ťažké v sebe nájsť odvahu, ak vás milovaní nepovzbudzujú a nedostanú ani šancu podporiť vás, ak im nikdy nedáte vedieť, o čom snívate.

Preto slávim narodeniny s deťmi trochu inak. Pri sfúkavaní sviečok na torte kričím: „Želaj si niečo! Povedz to nahlas! Vykrič to do sveta!“ A potom sa navzájom povzbudzujeme pri plnení najväčších snov a robíme všetko, aby sme sa uistili, že sa naozaj splnia.

Dúfam, že dávam deťom dosť sebavedomia, aby snívali nahlas. Chcem im ukázať, že aj tie najabsurdnejšie dobré veci sa môžu stať skutočnosťou, hoci v mnohých prípadoch nám pripadajú úplne neuveriteľné. Veď presne to sa stalo i mne.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.