V každom z nás sa ukrýva hrdina. Novinka Slovartu – Proti besom


Aký bude rok 2023? To zatiaľ netušíme… Aj my sa však môžeme pričiniť o to, aby bol lepší, než ten predošlý.

Koncom minulého roka vyšla kniha poviedok od ôsmich autorov Proti besom. Majú spoločný cieľ – dodať nám nádej a ukázať, ako malé či väčšie akty odvahy môžu zmeniť a ovplyvniť životy jednotlivcov, skupín a aj celé dejiny. Poviedky od Juraja Thala, Miroslavy Varáčkovej, Kristíny Ježovičovej, Kataríny Soyky, Danielly Dair, Leny Riečanskej, Petra „Petka“ OpetaHany Repovej zachytávajú skutky skutočných ľudí, Slovákov, ktorí sa nebáli vzoprieť sa zlu, nech už bolo akékoľvek.

V dramatických príbehoch čelia rozbesnenej vode, vojne či chudobe a nabádajú nás k tomu, aby sme neboli vo svojich postojoch pasívni, pretože nielen v minulosti, ale aj dnes je dôležité uvedomiť si, že záleží na skutkoch každého z nás. A že aj ten najobyčajnejší človek je schopný skutočne hrdinských činov.

Zbierka poviedok

Po každej poviedke v tejto nezvyčajnej a dôležitej knihe nasleduje krátky medailónik, ktorý predstaví jej autorku a autora. Za ich zložením stojí aj iniciatíva Zachráň knihu na podporu domácej literatúry, ktorú počas pandémie v roku 2020 založila Miroslava Varáčková a prepojila v nej množstvo autorov, vydavateľov a kníhkupcov. Práve spisovateľka Miroslava Varáčková je aj zostavovateľkou knihy Proti besom.

Na autorskom konte má už osemnásť kníh pre mladších aj starších čitateľov. Kniha Proti besom síce primárne nie je určená pre tínedžerských čitateľov, ale svojím posolstvom ich dokáže pozitívne motivovať a zároveň im priblížiť realitu minulosti. Tú, v ktorej sa za určitých okolností môže stať hrdinom každý.Inzercia:

Novinky zo Slovartu