Vychádza druhý diel trilógie 365 dní od Blanky Lipińskej: Ten deň


Filmová verzia románu 365 dní poľskej autorky Blanky Lipińskej patrila veľmi dlho medzi trháky streamovacej služby Netflix. Rovnako aj knižná predloha zaznamenala po celom svete obrovský ohlas. A nebolo to iné ani na Slovensku. Už pár dní po vydaní patril román medzi bestsellery a bodoval vo všetkých rebríčkoch predajnosti. Dnes vychádza jeho pokračovanie, druhá časť trilógie s názvom Ten deň, ktorá zatiaľ nemala filmovú premiéru. Ako sa bude vyvíjať osud Laury Bielovej?

O čom je Ten deň, pokračovanie 365 dní

Laura Bielová zažíva na Sicílii rozprávkové obdobie. Po veľkolepej svadbe s mužom, ktorý by jej zniesol aj modré z neba, sa teší z tehotenstva, honosných darov, nadpozemského luxusu, služobníctva, áut aj prímorských rezidencií. Má to však jeden háčik – všade naokolo sa hemžia gangstri a Laure ide o krk. Aby toho nebolo málo, do nebezpečenstva sa slepo rúti aj jej najlepšia priateľka Oľga. Byť manželkou najobávanejšieho sicílskeho mafiána má skrátka svoje tienisté stránky, o čom sa Laura čoskoro presvedčí na vlastnej koži.

Z poľského originálu Ten dzień preložil Ladislav Holiš.

Viac o knihe: https://www.bux.sk/knihy/593748-ten-den.html

Audio ukážku z knihy číta Dominka Žiaranová:

Kto je spisovateľka Blanka Lipińska

Blanka Lipińska (1983) sa narodila v meste Puławy v juhovýchodnom Poľsku a tam aj vyrastala. Už niekoľko rokov žije v Spojených štátoch, kde to ako imigrantka spočiatku nemala ľahké. Blanka je vyštudovaná kozmetička, ale vždy ju lákalo písanie. Jej erotická románová trilógia 365 dní zožala vo svete nevídaný úspech. Ten sa znásobil po tom, ako sa na Netflixe v roku 2020 objavil rovnomenný film a prevalcoval rebríčky sledovanosti. Vášnivý príbeh upútal všetkých milovníkov erotických romancí a vyvolal najväčší rozruch od vydania série Fifty Shades of Grey.

BLANKA LIPIŃSKA je jedna z najpopulárnejším poľských autoriek a influenceriek. Písanie je pre ňu skôr vášňou ako nutnosťou a viac zábavou ako formou zárobku. Obľubuje tetovania, potrpí si na úprimnostˇ a váži si nezištnosť. Hnevalo ju, že sa ľudia o sexe nerozprávali otvorene, a tak sa na to podujala sama. Rozprúdila diskusiu o sexe s takou ľahkosťou, s akou si človek pripraví večeru.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...