ZBEH – knižná séria Svet Ľudí pokračuje bez hanby ďalej


Tretia časť prevedie čitateľa nielen perifériou Európy, ale poodhalí tajomstvá vládnucich štruktúr Republiky, ktoré sú nemenej šokujúce, ako život v krajine mimo zákon. Napínavý príbeh s prekvapivými zvratmi sa stal poznávacím znamením celej série, stačí sa len začítať.

Späť v čase

Presúvame sa späť v čase, do doby krátko po neúspešnom atentáte na Prezidentku. Mních, jediný preživší z trojice kamarátov, hlavných hrdinov prvej časti Dedičstvo, uteká pred pomstou Armády Republiky do krajiny mimo zákon. Ujíma sa ho Včelár, pán Západných planín, proti ktorého ozbrojencom celý život bojoval.

Pierre, mladý grázel z geta, prichytený pri krádeži a mučený vo väzení, dostáva druhú šancu ako osobný otrok senátorovej dcéry. Blížiaca sa občianska vojna donúti Senátora Bartolomeja presunúť svoje sídlo z Hlavného Mesta do bezpečia Južnej Provincie. Transport s rodinnými otrokmi a majetkom rodiny je prepadnutý polovojenskou jednotkou. Mladík sa riadením osudu ocitne na Západných Planinách. Vďaka prirodzenej inteligencii si ho vyhliadne samotný Včelár. Zakrátko sa stáva neoddeliteľnou súčasťou úzkeho vedenia kraja mimo zákon.

Medzičasom sa v Republike rozhoreli ostré boje o moc. Senát je rozdelený na frakcie, chradnúca Prezidentka sa nedokáže vystrábiť z ťažkých zranení po atentáte a jej autorita padá strmhlav dole. Časť Armády pod vedením ambiciózneho maršala Andreasa sa postaví proti regulárnej vláde. Kraje mimo zákon nehodlajú ostať bokom, aktívne sa zapoja do intríg, či priamo bojových operácií, pričom každý z polovojenských veliteľov sleduje vlastné ciele v novom svete.

Včelár sa v záujme posilnenia svojej pozície spojí s poslednými vernými na strane Prezidentky. Pierre a Mních sa nedobrovoľne stávajú pešiakmi zachraňujúci štát, ktorý ich už raz zavrhol. Medzi rozhádané špičky Republiky sa nečakane postaví oveľa silnejší protivník – pospolití ľud búriaci proti krutej vláde Senátu a Armády.

Nie pre každého…

Ako už predošlé časti dávajú tušiť, boj o novú tvár Európy bude plný krvi, prekvapivých zvratov a zákulisných intríg, kde jednotlivec neváha zapudiť vlastného brata, len aby prežil:

https://www.bux.sk/knihy/629475-zbeh.html

VAROVANIE – čítanie nie je vhodné pre maloletých a citlivejšie povahy !!!Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.