Spoznajte Rowleyho Jeffersona v prvom Denníku skvelého kamoša.


Hrdina Denníka odvážneho bojka Greg Heffley sa stal obľúbencom slovenských čitateľov už dávno. Jednotlivé diely vychádzajú už takmer 10 rokov a aktuálne sa pripravuje jeho 14-te pokračovanie. Grega teda už všetci dobre poznáme ako veľkého výmyselníka, ktorý občas používa aj drsnejšie žartíky. No teraz prichádza Rowley, ktorý je tak trochu Gregovým opakom. Je dobrý, milý a navyše….je to skvelý kamoš! Ak ste mali radi Grega, Rowleyho budete zbožňovať.

Denník skvelého kamoša

Nie je však čitateľom Denníka odvážneho bojka úplne neznámy. Rowleyho čitatelia poznajú z doterajších trinástich dielov odvážneho bojka ako vedľajšiu postavu. No nastal čas, aby ste sa na svet pozreli aj Rowleyho očami a nazreli do jeho osobného denníčka. Do Denníka skvelého kamoša si zapisuje vlastné zážitky a skúsenosti a súhlasil aj s úlohou Gregovho životopisca. Veď Greg raz bude bohatý a slávny a všetci budú chcieť poznať jeho príbeh. Ale Rowleymu to veľmi nejde a jeho Gregov „životopis“ je tak trochu zlátanina. Tak či tak ponúka úplne nový pohľad na odvážneho bojka – taký, ktorý si jeho priaznivci určite nenechajú ujsť!

Z anglického originálu Jeff Kinney: Diary of an Awesome Friendly Kid (Amulet Books, New York 2019) preložila Elena Guričanová.

O autorovi:

Jeff Kinney sa so sériou Denník odvážneho bojka dostal na prvé miesto v rebríčku najpredávanejších autorov časopisu New York Times a v hlasovaní detských divákov televízie Nickelodeon šesťkrát získal cenu za najobľúbenejšiu knihu. Časopis Time ho zaradil medzi 100 najvplyvnejších ľudí na svete. Založil webovú stránku Poptropica, ktorú časopis Time začlenil do rebríčka päťdesiatich najlepších na svete. Detstvo prežil vo Washingtone a v roku 1995 sa presťahoval do Nového Anglicka. Teraz žije s manželkou a dvoma synmi na juhu štátu Massachusetts, vlastnia kníhkupectvo s názvom An Unlikely Story (Neuveriteľný príbeh).

Skutok skvelého kamoša:

Keďže je Rowley Jefferson prototypom skvelého kamoša,  vydavateľstvo IKAR sa rozhodlo motivovať deti prostredníctvom tejto knihy ku konaniu dobrých skutkov voči svojím kamarátom. Prostredníctvom webovej stránky Denníka odvážneho bojka sa v októbri 2019 spustí súťaž Skutok skvelého kamoša, do ktorého sa budú môcť zapojiť triedy základných škôl. Mladšie deti budú môcť posielať ilustrácie s kratším textom, staršie deti napísané príbehy o tom, ako pomáhajú/pomohli svojim kamošom. Nakoniec sa vyhodnotí najlepší skutok a tento skvelý kamoška alebo skvelá kamoška vyhrá zájazd do Family parku v Rakúsku aj so svojou triedou. Súťaž potrvá do konca januára 2020 a vo februári sa vyhodnotí. Výhru si môže víťazná trieda užiť do konca školského roka 2020.

Viac na www.dennikodvaznehobojka.sk  / v predaji na BUX.SK

Kniha Denník skvelého kamoša vychádza na 224 stranách a maloobchodná cena je 9,90 eur.                                         Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.