Fanúšikovia Odvážneho Bojka majú záujem o novinku Jeffa Kinneyho


Na tohtoročnej Bibliotéke bolo počas prvého dňa rušno. Verejné otvorenie knižného veľtrhu už tradične vo štvrtok spája jeden zásadný fakt. Podujatie je atraktívne pre školy, školské výlety a to nielen z Bratislavy a okolia, ale aj vzdialenejších miest. Učitelia zapájajú deti do pátrania, hľadania zaujímavostí a odpovedí do zošitov. Jednotlivé stánky sú na to už pripravené. Detí prichádza mnoho, v skupinkách, aj v menších počtoch. Len málo kedy sú deti osamotené a stratené. Často krát prichádzajú vybavení informáciami a prehľadom o tom, čo práve letí. Na Bibliotéke 2019 je pre ne hit v prvom rade…. pár kovových guličiek, ktoré si musí kúpiť každý napriek tomu, že nejde o knihu, ale hračku z ponuky vedľajšej výstavy venovanej práve interaktívnym zábavkám… a až potom tu máme knihy.

Novinka od autora Odvážneho Bojka

Vďaka nášmu zdroju priamo na mieste a aj vďaka sledovaniu toho, čo si deti odnášali z výstaviska najčastejšie to vyzerá na prekvapivý výsledok. Oteckovník, od ktorého sme čakali, že bude top, nakoniec predbehla novinka od autora Denníka odvážneho Bojka (The Wimpy Kid).

Denník odvážneho Bojka, Denník kamoša

Jeff Kinney, autor úspešnej knižnej série Denník odvážneho Bojka, má v slovenskej verzii už aj čerstvý 13.ty diel príbehov školáka Grega. Originálne ilustrované a ľahko čitateľným textom písané príbehy bavia azda každého školáka, ktorý dal knižnej sérii šancu. Lenže Greg nie je jediná postava a jediný hrdina v Jeffových knihách. Po novom je Gregov kamoš Rowley samostatnou postavou vo svojom vlastnom denníku. To automaticky vyvolá záujem u nadšencov a fanúšikov prvej série o Gregovi. Je to totiž presne ten Rowley, ktorého už mnohí poznajú a Greg má byť tentoraz vedľajšou postavou. Zaujímavá myšlienka a zrejme začiatok novej série.

Toto je samozrejme štvrtok. V piatok sa zrejme popularita zmení a možno to bude Oteckovník. Uvidíme, možno sa dozvieme niečo zaujímavé, alebo sa len potvrdí záujem o nový denník, vychádzajúci pod názvom Denník skvelého kamoša (Zápisky Rowleyho Jeffersona).

Foto: NPJ

 Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...