Denník nasr… zúfalého zamestnanca, vtipná knižka podľa skutočnosti


Kniha, presnejšie ekniha Denník nasr… zúfalého zamestnanca sa už v názve snaží maskovať fakt, že možno má dôvod nadávať a kritizovať, no dá sa to aj pokojne. Napriek obsahu jej nechýba humor, ktorý bude blízky každému čitateľovi. Denník vychádza zo skutočných zápiskov z reálneho zamestnania a ako jeden z mála podobných projektov sa ho podarilo vydať ako knihu, aj keď len elektronickú.

Kancelária a office ako taký

Príbeh z reálneho slovenského pracoviska

O tom, že podmienky na pracovisku sú niekedy nešťastné a aj vedenie podnikov sa k svojej stoličke dostáva nepochopiteľnými cestami, netreba veľmi hovoriť. Každý máme nejaké skúsenosti. Dobré aj zlé. Keď sa však spája meno spoločnosti medzinárodné uznávanej, na Slovensku ako zamestnávateľa žiadanej, je prekvapením pre každého zamestnanca, ako veľmi zamestnávateľ nefunguje. Miroslav Zuberec, autor tohto denníka pozmenil v knihe jej názov aj fungovanie. Môžete tak hádať, či rozoznáte o ktorej firme kniha je. Nechcel totiž ublíži tým ľuďom, ktorí dokážu reálne túto spoločnosť na Slovensku udržať s tým dobrým imidžom, aký má. Reálne podmienky však vytvárajú kolegovia navzájom s požehnaním vedenia. Ak budú takí, ako tri hlavné postavy, ktorým je denník venovaný, budete potrebovať pevné nervy aj veľkú dávku šťastia.

Traja králi

Ústrednými postavami sú tri celkom odlišné pozície v hierarchii spoločnosti, len z časti tri rôzne obdobia, ale hlavne tri rozdielne typy ľudí, ktoré to nemohli mať v hlave v poriadku. Príbeh denníka sa čitateľa nesnaží presvedčiť o tom, či mohlo ísť o šialenstvo, alebo duševný problém. Jednoducho popisuje udalosti a situácie podľa dní, kedy sa odohrali. Nechýba neraz náhly príbeh, ktorý nemá súvis s iným rovnako, ako tomu bolo v skutočnosti. Tým pádom je knižka čitateľná aj od stredu a nestrácate celkom niť. Tri postavy knihe kraľujú, aj keď svoj podiel na situácií ma postava, ktorá sa spomína okrajovo. Tá, ktorá všetkých troch prijímala a už samotné prijatie sa nieslo v podivnom netradičnom duchu.

Nenáročné a zábavné čítanie, z ktorého môžete dostať občas strach a v mnohom vám bude pripomínať niečo blízke, sa objavilo v predaji na jeseň 2018. Vzhľadom na atraktívnu cenu a zmienku na ibuxe, sme po nej siahli so zvedavosti. K dispozícií taktiež v Google knihách, Martinuse a v mnohých ďalších ponukách predajcov elektronických kníh.

Predaj napríklad na:Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...