Dezo Hoffmann, významný fotograf hviezd zo Slovenska v novej knihe


V knižnej novinke od Mariána Pauera spoznávame Deza Hoffmanna tak, ako sme dosiaľ ešte možnosť nemali. Dezo Hoffmann, pôvodom z Banskej Štiavnici, prežil úvod minulého storočia na Slovensku, cestoval po Európe a od sveta filmu postupne presedlal do sveta fotografie. Vybudoval si silné meno, ktoré sa stalo pomyselnou značkou. Jeho meno bolo vyhľadávané medzi najväčšími hviezdami a cielene chceli práve jeho. Na Slovensku ešte možno stále nie celkom známe meno bolo vo svete mimoriadne úspešné. Dezo Hoffmann fotil mnohé svetové hviezdy, bol ich osobným priateľom a svet šoubiznisu dôverne poznal.

Fotograf Dezo Hoffmann v zaujímavej knihe

Kniha, ktorá sa na trhu objavila v decembri 2021 zaujme každého so záujmom o biografie. Ešte viac je však knihou, ktorá sa venuje histórii svetových slávnych mien filmu a hudby. Práve s ich slávnymi menami sa spájalo Hoffmannove. Stretávame sa s prierezom jeho života, od detstva, štúdia, po jeho zahraničné cesty, skúsenosti v Španielsku, aj o takmer stretnutí s Hitlerom. On, Slovák židovského pôvodu, v jeden moment zhodou zvláštnych okolností neprišiel o život pri leteckom nešťastí v lietadle, v ktorom mal sedieť, no pre jeho obetu neletel.

Dezo Hoffmann, významný fotograf hviezd

Z neznámeho sa stáva vďaka tejto knihe dobre známy. Autor nám ho približuje ako osobnosť, významného umelca, človeka, ktorý ovplyvnil šoubiznisovú fotografiu, ale tiež ako človeka, ktorý prispieval viac ako len fotografiou. Vidíme jeho vplyv, zmýšľanie, aj výsledky rozhodnutí. Pútavým je čítanie, ktoré má neustále priebeh, doplnené o zaujímavé fakty z doby, aj z jeho života.

Dezo Hoffmann, významný fotograf hviezd

Kniha poteší predovšetkým:

 • ľudí vyznávajúcich hudbu minulého storočia
 • čitateľov biografií o úspešných ľudí, predovšetkým úspešných Slovákov
 • ľudí so záujmom o klasiku, britskú hudobnú scénu, slávne oldies, hviezdy strieborného plátna Zlatej éry filmu
 • čítanie o histórii šoubiznisu, filmu, hudby a celebrít
 • záujemcov o inšpiratívne pútavé nenudné čítanie o  výnimočných ľuďoch, príležitostiach a osudových cestách, po ktorých šli

Rozsiahla kniha o živote slávneho Slováka má množstvo fotografií zo života Deza Hoffmanna a zároveň aj fotografie, ktoré sú súčasťou jeho portfólia, histórie a sú súčasťou mnohých publikácií o samotných interpretoch, ich albumov, plagátov a mnohého iného.

Dezo Hoffmann, významný fotograf hviezd

Informácie o knihe:

Monografia o významnom svetovom fotografovi Dezovi Hoffmannovi, rodákovi z Banskej Štiavnice, ktorý sa po druhej svetovej vojne usadil vo Veľkej Británii. V 50. a 60. rokoch 20. storočia patril medzi najvyhľadávanejších fotografov sveta populárnej hudby a šoubiznisu. Medzi osobnosti, ktoré portrétoval, patrili okrem The Beatles aj Rolling Stones, Bob Dylan či Jimi Hendrix, ale i Marilyn Monroe, Muhammad Ali alebo Agatha Christie. Okrem toho sa výrazne angažoval pri zabezpečovaní zahraničných umelcov na festival Bratislavská lýra. Monografia má nadviazať na autorovu predchádzajúcu publikáciu Fotograf Beatles, ktorá v roku 2000 dostala medzinárodnú Cenu E. E. Kischa.

 • Jazyk: slovenský
 • Väzba: tvrdá
 • Počet strán: 256
 • Formát: 200 x 250 mm
 • EAN: 9788055642901
 • Rok vydania: 12/2021
 • Oficiálne stránky vydavateľa: slovart.sk


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...