Januárové novinky vydavateľstva Albatros: CooBoo, Lindeni a Fragment


V januári sa vo vydavateľstve Lindeni objaví niekoľko zaujímavých knižných noviniek. Tak trochu v nich reagujú na rok 2020, ktorý poznačil vírus, nákazy, aj ľudské osudy, ich zmýšľanie a záujmy. Minimálne troma knihami si rok 2020 pripomínajú  a neprinášajú pritom žiaden diár. Jednoducho si trochu zaspomíname, trochu zabojujeme o vlastnú bezpečnosť, a posilníme vlastné zdravie, ak už sme nútení zostať doma.

Čo nové majú v Albatrose od januára?

Napríklad kniha Vymakané telo od Gavera Duffyho, trénera hollywoodskych hviezd, knižka Balada o hadoch a vtáčatkách, ktorá poodhaľuje udalosti v sérii Hry o život pred tými, ktoré už pozná celý svet. Môže byť celkom zaujímavé prečítať si práve okolnosti a udalosti, ktoré sa v prvom filme spomínajú niekoľko krát a vlastne celý ten svet s ostro-strelkyňou Katnes nesie známky niečoho, čo sa udialo a prinieslo rozdelenie sveta na sektory. Najmä prinieslo boje… hry o život. Je nepochybné, že v prípade úspechu sa táto kniha dočká sfilmovania.

Zaujať bude môcť aj kniha Celkom (ne)obyčajné veci izolovanej doby – 19 príbehov z karantény, ktorá reaguje na udalosti posledných mesiacov, keď karanténa zasiahla do našich životov. Karanténa, izolovanosť, ale aj nástup hoaxov a bludov, ktoré zaplnili Facebook čiastočne rieši aj kniha (Ne)bezpečný internet, ktorá sa na trh dostane v polovici januára. Jej autorom je Tomáš Šalmon z HOAX.sk a knižka bude najmä sprievodcom postupmi internetových podvodníkov a spôsobmi, ako sa im brániť.

Mladšie publikum

Pre mladých bude nepochybne zaujímavé čítanie Niečo iné ako navždy od Reynoldsa Justina v štýle Johna Greena a Yoli a pre najmenších príde slipový kamoš Kapitán Bombarďák už v šiestom diely s podtitulom Kapitán Bombarďák a strhujúci súboj so Slizkým Šušňonátorom. Pre tínedžerov sa v závere mesiaca chystá aj novinka v štýle Červenej kráľovnej od Amy Zhangovej s názvom Krvavá dedička 1.

Obľúbená knižná séria pre deti Tigrí tím od Thomasa Brezinusa objaví v novom diely s názvom Netvor z hlbín. Od rovnakého autora prichádza aj kniha Klub záhad – Skrýša posledného vlkolada. V závere januára sa na trhu objavia novinky pre mladého čitateľa. Najmä pre fanúšika komixov a Marvelu príde zaujímavá kniha Marvel: Mýty a legendy, venovaná rôznym postavám, zaujímavostiam a pikoškám, rôznym omylom, geekovským kačicám a nesprávne pochopeným javom v komiksoch.

KNIHY OD LINDENI na MARTINUS.SK | BUX.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...