Kristína Farkašová… teda Tormová, vydáva pokračovanie série – Budem mama


Kristína Tormová vydala niekoľko „brutálne“ úspešných knižiek. Aj vďaka nim sa stala najznámejšou slovenskou mamou. Je nielen spisovateľkou, vynikajúcou marketérkou, kreatívnou tvorkyňou najrôznejších pekne-krásnych predmetov, moderátorkou, herečkou ale predovšetkým je mamou dvojičiek Ely a Matildy a syna Alanka. Mamou, ktorá propaguje materstvo so všetkými jeho pozitívami aj negatívami. Ukazuje ženám reálny obraz života modernej matky s veľkou dávkou humoru, „nadsázky“ a sebairónie.

Budem Mama, kristína Tormová

Jej prvé dve knihy Som mama a Stále som mama sa stali bestsellermi. Na motívy tej prvej z nich bol nakrútený aj rovnomenný televízny seriál. Potom nasledovala interaktívna kniha pre čerstvých rodičov s názvom Som nový človiečik. Minulý rok Kristína priniesla všetkým ženám, ktoré nechcú „zblbnúť“ a potrebujú si zaznamenávať svoje „dievocké sny“ ale aj dennú rutinu kreatívny zápisník – Blbovník. No a tento rok tesne pred Vianocami predstaví trojnásobná mama knihu o tehotenstve – Budem mama.

O čom je kniha Budem mama:

Tehotenstvo je najkrajšie obdobie v živote ženy. Povedal asi nejaký pán, ktorý netuší, aké je to byť grckajúcim mrožom so sloními nohami, unavený ako blázon, pretože má v tele dve srdcia, prípadne viac. Ale je možné, že mu to nahovorila jedna zázračná bytosť, ktorá dokáže vytvoriť vo svojom bruchu naozajstného voňavého človiečika a nazývajú ju mama. Toto je knižka napísaná počas spomínaného nekomfortne zázračného obdobia, ktoré odštartovala láska Skororodičov. Je určená pre všetky Skoromamy, ktoré obľubujú debaty na rovinu, humor a seba. Toto je knižka, ktorá sa dá napriek nevoľnostiam nazvať krásnou literatúrou a ktorá sa rodila súčasne s naším človiečikom. Dúfam, že si ju obľúbite tak ako ja svojho človiečika. Viac sa už nedá. Príjemné tehotnenie, milé Spoluskoromamy!

Ukážka z knihy:

Raz dávno som si povedala, že ďalšiu knihu napíšem až vtedy, keď budem tehotná. Nazvem ju Som tehotná. Alebo podobne primitívne ako Som mama. Skrátka, tak, aby to pochopili aj ženy s rôznymi typmi demencie (za všetky spomeňme tehotenskú, materskú, kojaciu, demenciu počas obdobia vzdoru či puberty). Skrátka, názov, ktorý žene dáva pocit, že sa udržuje v bdelosti čítaním literatúry, no tá literatúra bude vlastne prispôsobená jej mentálnemu stavu a okresaným možnostiam, pretože ju písala žena v druhom stave, s divnými stavmi v mozgu, žalúdku, maternici, na bradavkách a tak. Vlastne žena, ktorej občas píšu pod meno „spisovateľka“, ale nikdy nenapísala iný typ literatúry ako tú, ktorú dokáže napísať len matka matke. Teda ľahkú. Proste lepšie leporelo s písmenkami.

Práve som si uvedomila, že len čo otehotniem, začnem prudko osprostievať a nie som si istá, či rozoznám písmenká. Osobne sa na tento stav nekonečne teším. Teším sa na to, ako mi bude veľa vecí jedno, ako sa nenápadne zbavím zodpovednosti, ktorú mám a nechcem mať, ako sa budem rehotať na hovadinách (napríklad na vtipe: Stretnú sa štyri kamienky a hrajú sa na štrk), revať pri hovadinách a hlavne sa pri tom celom sprostení nebudem cítiť blbá, lebo budem vedieť, že všetko svoje exmúdro a exenergiu venujem na vytváranie nového človiečika. Luxusný druh tupoty. Čistá láska! To chceš! Teda ja.

Čisto teoreticky by som teraz mohla byť tehotná. Neviem, či vám treba vysvetľovať, prečo si to myslím a na základe čoho… Ale musím povedať, že plánované plodenie, či ako to nazvať, aby ste si ma nemuseli zbytočne vizualizovať počas samotného procesu… Také to plodenie v láske, s túžbou po rodine a istotou, že existuje nejaká dušička, ktorá si nás už dlhší čas obkukáva, je krásne… No vidíte… už som celá rozňuňkaná, a to ešte neviem, či som alebo nie som tehotná.

Mám pred sebou tehotenský test. Čaká na cikanicu, no nech si ešte pekne počká. Lebo kým budem môcť napísať Som tehotná alebo Zase som mama, musím si pripomenúť výhody mamovania. Áno, som z toho popravde trochu potentočkovaná. Nebudem vám klamať. Teda budem. V celej knihe, ale teraz ešte nie.

Viac o knihe:
https://www.bux.sk/knihy/550869-budem-mama.html

Audio ukážku z knihy číta Zuzana Kapráliková:

Kúpiť knihu:
https://www.bux.sk/knihy/550869-budem-mama.html

Knihu Budem mama vydal IKAR, počet strán 400, MOC 15,90.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.