M. J. Arlidge v júli 2022 vydáva novinku Kto druhému jamu kope


7. júla 2022 sa môžeme tešiť na vydanie ďalšieho románu z populárnej série populárneho britského autora M. J. Arlidgea. Novinka s názvom Kto druhému jamu kope je pritom pokračovateľom viacerých ďalších názvov, ktoré sú inšpirované rôznymi porekadlami a zaužívanými myšlienkami. Keď čert nespí, Ľúbi ma, neľúbi ma, alebo Kto sa bojí nech nejde do lesa sú knihy, ktoré sú ešte stále v jeho tvorbe v predaji. Vo vete čitateľov a najmä krimi žánru sa však presadil na slovenskom trhu predovšetkým prvotinou Jeden musí z kola von, či nasledujúcimi dielami Na koho to slovo padne, alebo Pekne spinkaj, bábika.

Úspech M. J. Arlidgea je možno ukrytý v jeho televíznej praxi., Podieľal sa na výrobe niekoľkých televíznych seriálov a skúsenosti bezpochyby pretavil do svojej autorskej práce na úspešných knihách. Každá jedna je pritom reálne úspešným titulom a veľkou knižnou udalosťou. Svedčí o tom aj záujem o tieto knihy po našom malom prieskume na poslednej verejne prístupnej Bibliotéke v bratislavskej Inchebe.

Kto druhému jamu kope – anotácia

Jeden anonymný telefonát, jedna hodina života

„Máš hodinu života.“ Nič viac vo výhražnom telefonáte nezaznie. Spojenie sa preruší. Je to nejaký kanadský žart? Omyl? Nesprávne číslo? Všetko je lepšie ako mrazivá skutočnosť, že vrah sliedi, čaká a usilovne pracuje na tom, aby do hodiny splnil svoju hrozbu.
Ale prečo to robí? Hľadanie odpovede zostane na ostrieľanej hlavnej vyšetrovateľke Helen Graceovej, ktorá má s podobnými prípadmi bohaté skúsenosti. Lenže tentoraz si vrah majstrovsky udržiava náskok nielen pred obeťami, ale aj pred bezradnou políciou. Chýba motív, stopa, podozrenie. Hodina strachu je dlhá ako celý život.

V predpredaji a neskôr v predaji na BUX.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...