Novinka Kráľovstvo od severského autora Jo Nesba v septembri


Zvykli sme si, že veľké knižné tituly prichádzajú pred Vianocami. Očakávaná novinka Kráľovstvo od autora severského krimi Jo Nesba však tak trochu mení zaužívané. O to lepšie pre samotných čitateľov. Už začiatkom septembra sa totiž na pultoch predajní objaví novinka s názvom Kráľovstvo. Jo Nesbo sa v nej nevracia k známemu detektívovi Harrymu Holeovi, ale vytvára novú postavu Roya Opgarda. Živí sa ako mechanik, kým jeho brat prichádza z Ameriky s veľkými ambíciami. Plánuje vybudovať luxusný rezort a rozprúdiť život v regióne, ktorý síce oplýva horskou prírodou nórskej divočiny, ale ničím ďalším zásadným. Roy ale postupne spoznáva pravé úmysly. Je zatiaľ ťažké povedať, ako veľmi to bude Nesbo a ako zásadne sa bude meniť. Mimo sériu spájajúcu sa pod meno Harry Hole autor vydáva aj tvorbu pre deti a zaujal aj samostatnými príbehmi.

Kráľovstvo Jo Nesbo

Kniha Kráľovstvo vychádza 2. septembra ako jedna z tých, na ktoré si bude musieť čitateľ rezervovať viac ako len pár večerov. 568 stranová vychádza v čase osláv 30 rokov od založenia vydavateľstva IKAR, a.s. a to aj nesie na svojej obálke. Grafika je v typickom „nesbovskom“ štýle. Predobjednávky už bežia na Martinus.sk, PantaRhei.sk, alebo BUX.sk

Kráľovstvo… doteraz ale Jo Nesbo priniesol

V roku 2015 mu v slovenskom znení vyšli Krv na snehu a Polnočné slnko, ktoré sa vzájomne čiastočne prepájali a svojou svetlosťou sa podobali aj obálky. V roku 2018 vyšla v slovenskom znení kniha Macbeth, ktorá bola ojedinelým dielom inšpirovaným Shakespearom, zasadeným do 70-tych rokov minulého storočia. Naposledy mu vyšla 536 stranová, čiže mimoriadne hrubá detektívka Nôž, v ktorej sa vracia k Harrymu Holeovi. Niet sa čo diviť, že ide o jedného z najslávnejších detektívov, hoci stále nie známejšom než je Sherlock Holmes. Úspech, predaj a veľké očakávania fanúšikov sprevádzajú Jo Nesba na každom kroku. Sám čelí mnohým otázkam na Harryho Holea. Hoci tento rok to už nebude, nepochybne sa k nemu ešte vrátime.

Jeho tvorba vychádza vo vydavateľstve IKAR, a.s., kým detská tvorba dosiaľ vyšla vo vydavateľstve Slovart. Sfilmovaný bol detský príbeh Doktor Proktor a prdiaci prášok (2014) a Doktor Proktor a vaňa času (2015). Z krimi tvorby bol v roku 2017 sfilmovaný Snehuliak, práve jeden z knižných príbehov s Harry Holeom, ktorého stvárnil Michael Fassbender.

 Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...