Čarovná záhrada: celosvetový bestseller autorky S. A. Allen


Príbeh románu Čarovná záhrada nás privedie do malého mestečka Bascome, jeho atmosféry, obyvateľov, zvyklostí. Rodinu Waverleyovcov, žijúcu v mestečku, miestni považujú za veľmi zvláštnu. Jej členovia, oplývajúci ojedinelým darom – nezvyčajnými schopnosťami, majú  navyše v  záhrade  okrem zázračných rastlín (kvety so zvláštnymi účinkami) aj jabloň rodiacu prorocké ovocie.

čarovná záhrada

Rodina Waverleyová a ich čarovná záhrada

Dej románu Čarovná záhrada sa upriamuje na dve protagonistky, sestry. Utiahnutá Claire pracuje v gastronómii a špecializuje sa na jedlé kvety. Má vycibrené schopnosti, vďaka ktorým vie kvetmi vyvolať u ľudí presné emócie a pocity. Miestni jej prácu veľmi vyhľadávajú. Sydney sa vracia s dcérou Bay späť k sestre, a o rokoch „preč“, kedy chcela opustiť svoj pôvodný život, sa dozvedáme postupne. Ich sesternica Evanelle má schopnosť predvídavosti, dáva ľuďom zvláštne veci, ktoré budú raz potrebovať a zmenia im osud.

Magický príbeh

„V záhrade obklopenej vysokým plotom, zastrčenej za malým, tichým domom v ešte menšom mestečku, rastie jabloň, o ktorej sa hovorí, že rodí veľmi zvláštne ovocie. Sarah Addison Allen v celosvetovom bestselleri rozpráva príbeh tohto čarovného stromu a neobyčajných ľudí, ktorí sa oň starajú.“ (z anotácie knihy)

Príbeh si čitateľa získa atmosférou jemnosti, prvkami magického realizmu aj bohatými lyrickými opismi. Kniha neponúkne čitateľovi nejaký väčší konflikt, ani gradáciu, postavy sa viac zameriavajú na svoj vnútorný boj so svojou minulosťou a strachom urobiť krok do budúcnosti.

Kniha Čarovná záhrada o hľadaní nových začiatkov sestier Waverleyových sa radí k literatúre ponúkajúcej oddychové čítanie, podnetnej na mnohé myšlienky. Síce čitateľ vie v mnohom predvídať vývoj deja, ale autorka nám odkrýva aj náročné témy, akými sú strata blízkeho, domáce násilie či neprijatie spoločnosťou. Taktiež predvídateľnosť ozvláštňuje jemné oscilovanie medzi realitou – snom a minulosťou – prítomnosťou – budúcnosťou.

Informácie o knihe Čarovná záhrada:

  • Autor: Sarah Addison Allen
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: tvrdá
  • Vydavateľstvo: IKAR
  • Počet strán: 260
  • Formát: 125 x 200 mm
  • ISBN: 9788055191058
  • Rok vydania: 2023
  • Kúpite na: bux.skmartinus.sk


Inzercia:

Jana