Recenzia: detská kniha Preži deň ako hovienko, sopka či panda


Ako funguje ľudské telo? Čo sa deje v živočíšnej ríši? Čo nám vraví veda o planéte Zem? Preži deň ako hovienko, sopka či panda je veľmi milá a poučná kniha, s ktorou majú malí čitatelia možnosť zistiť, čo sa deje vo svete okolo nás. Kniha nás pozýva na návštevu do života rôznych zvierat, častí ľudského tela alebo javov z nášho sveta.

Ako funguje svet

Prežiť deň s touto knihou znamená priblížiť si fungovanie a zaujímavosti o ľudskom tele -orgánoch (mozgu, srdci, pľúcach, pečeni, žalúdku, močovom mechúre…), o častiach tela (ruka, noha…), ale aj iné zaujímavosti o našom tele (o kostre, krvinkách, zube, vlasoch/ chlpoch, bradavici a vyrážke, prde, kašli…).

Zo zvieracej ríše sa malí čitatelia môžu tešiť na svet včiel, pavúkov, slimákov, dážďovky, dikobrazov, vtákopyska, plameniaka, ďatla…. Autori sem zaradili aj živočíchy z morských hlbín (medúzy, sasanky,  morského čerta, vráskavca…), ale aj menej známe zvieratá, akými sú podenka, lajniak, prílipka, pakôň, kivi, varan…

V časti Zem a veda sa zblízka malí zvedavci pozrú na slnečnicu, strom, fytoplanktón, žiarovku, polárnu žiaru, oblak, baktérie, snehovú vločku, horniny či huby.

Preži deň ako sopka panda hovienko kniha

V závere knihy sa nachádza Slovník, ktorý má slúžiť  na krátke výklady dôležitých alebo často používaných pojmov z knihy, a ktoré s najvyššou pravdepodobnosťou pribudnú aj do slovnej zásoby po informáciách dychtivého čitateľa.

Zasmiať sa i vzdelávať

Cieľom knihy je zasmiať sa a popritom sa vzdelávať. Kniha má krásnu obrazovú stránku, ilustrácie tvoria vtipné komiksy – „okienka“ s obrázkami a textom plným poučných informácií. Ilustrácie zaujmú iste všetkých – prehľadné nákresy nám priblížia množstvo pozoruhodných faktov a nových informácií. Sú vytvorené s riadnou štipkou humoru, a tak vás nielen zaujmú, ale zároveň sa nad nimi aj pousmejete alebo dokonca sa budete rehotať. Veď nie nadarmo má kniha podtitul Najvtipnejší sprievodca po živote na Zemi.

Preži deň ako sopka panda hovienko kniha

Ilustrovaná encyklopédia

Kniha je koncipovaná ako ilustrovaná encyklopédia vhodná pre deti od 8 rokov, iste však zaujme aj mladšie ročníky  a nepochybne aj dospelých. Učenie pomocou nej prebieha nenútene, zábavne a hravo.

Informácie o knihe Preži deň ako hovienko, sopka či panda:

  • Autori: Mike Barfield, Jess Bradley
  • Jazyk: slovenský
  • Väzba: brožovaná
  • Vydavateľstvo: Slovart
  • Počet strán: 128
  • Formát: 216 x 280 mm
  • ISBN: 9788056660522
  • Rok vydania: 2023
  • Vekové odporúčanie: 8+


Inzercia:

Jana