Podporte projekt na StartLabe: krásne knihy Stromy a Pralesy Slovenska


StartLab je možnosť, ako podporiť projekt, ktorý sa vám páči a ešte aj niečo získať. Našli by ste teraz medzi takými aj knižný projekt s názvom Stromy a Pralesy Slovenska, ktorý pozostáva z dvoch kníh. Aj preto ten názov s veľkými počiatočnými písmenami. Jedna z kníh je venovaná významným a známym stromom po celom Slovensku. Tá druhá sa venuje siedmim desiatkam unikátnych pralesov, ktoré na našom území máme a mnohí ani netušíme, čím významným taký prales pre región je. Obe knihy si pripomínajú krásy Slovenska inak, ako si bežne knihy pripomínajú. Akousi náhodou, alebo skôr práve preto sú knihy aj súčasťou úspešnej knižnej edície známej ako Krásy Slovenska. Na StartLabe môžete podporiť vznik týchto dvoch kníh, ktorých tlač sa ešte len pripravuje. Podporou jej vzniku pritom pomáhate aj inak.

Stromy a Pralesy Slovenska

Kúpou niektorého z balíčkov záujemcovia prispievajú aj nadácii Ekopolis do ich projektu výsadby a ochrany stromov.  V každom balíčku je možnosť získať jednu, alebo druhú, či obe knihy. Niektoré balíčky však ponúkajú aj viac. Napríklad možnosť získať úlohu krstného otca projektu ako dôležitý donor. Prípadne môžete zadotovať projekt tejto krásnej dvojknihy aj tak, že je vám odmenou desať kníh z tejto neobyčajnej série venovanej Slovensku. V minulosti totiž pod edíciou Krásy Slovenska vyšli aj knihy venované zaniknutým strateným miestam, Filmovým miestam od Tomáša Galierika, národným parkom, kúpeľom a podobným „kúpacím“ lokalitám od Martina Kasardu.

Stromy a Pralesy Slovenska

Viac podrobností o týchto krásnych knihách a možnostiach, ktoré máte v prípade záujmu o podporu, nájdete priamo na stránkach StartLabu. Práve vďaka záujmu verejnosti o podporu týchto dvoch kníh je oveľa jasnejšie to, koľko kníh má vydavateľ pripraviť v tomto vydaní. Jednotlivé stromy, ich príbehy a význam v rámci lokálnych legiend, symboliky, či spoločenskej hodnoty doteraz neboli spracované v žiadnej výraznej knihe. Rovnako tak kniha venovaná vyslovene unikátnym starým lesným systémom, nemôže zostať bez povšimnutia. Pralesom sa taktiež dosiaľ nevenovala pozornosť v takej miere, aby získali svoju vlastnú publikáciu.

Je tak nepochybné, že je práve toto príležitosť pripomenúť si krásu slovenskej prírody, ale aj lokality, ktoré majú mimoriadny význam a hodnotu. Ak je totiž les pralesom, nie je len tak obyčajným lesom.Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...