Kniha mapujúca miesta z filmov na Slovensku dostane pokračovanie


Koncom roka 2021 sa na trhu objavila krásna kniha Filmové miesta. Mapuje rôzne slávne filmové lokality na Slovensku, vyhľadáva ich a čitateľ si tak môže pozrieť, kde sa vlastne nakrúcali jeho obľúbené filmy, alebo naopak podľa miesta nájsť filmy, ktoré v ňom vznikali. Na Slovensku ojedinelý knižný projekt vznikal celé roky a hoci by sa zdalo, že je v ňom obsiahnuté to dôležité, nebolo to všetko., Ako už samotný autor, kulturológ Tomáš zdôraznil v rozhovore pre Fun Rádio ešte začiatkom roka 2022, pri písaní prvej knihy niektoré lokality odložil pre druhý diel.

Znamená to, že sa počítalo od začiatku s pokračovaním. Miesta, ktoré spomenul ako tie, ktoré budú v pokračovaní, možno spomenúť Slovenský raj a Tomášovský výhľad, ktorý je na filmy naozaj mimoriadne bohatý. Alebo Blatnicu či Čierny Balog. Keďže však avizované pokračovanie obsahuje ešte viac lokalít, je celkom možné, že v novembri 2022 – na kedy je naplánované vydanie novej knihy, prinesie aj iné prekvapenia.

Jedinečná kniha Filmové miesta pekným darčekom

Kniha, ktorá upozorňuje na krásne miesta Slovenska, významné aj pre filmové prepojenie, je úžasná v rozsahu informácií. Predstavuje nám rôzne poznatky o daných miestach, hercoch, tvorcoch, ale stále zostáva na Slovensku. Prezentuje nám také zaujímavosti, aké sa dosiaľ neobjavovali ako komplexné informácie v žiadnej knihe. To sa práve zmenilo vďaka autorovi knihy a vydavateľstvo DAJAMA koncom roka 2021 a opäť sa tak stane v novembri 2022.

Ako už autor uvádzal v rozhovoroch, stále je mnoho filmových prepojení a miest, ktoré na Slovensku môžeme navštíviť. Od vydania prvej knihy sa nakrútilo viacero filmov. Medializovaný bol napríklad aj americký vojnový film The Performance. Ten nám počas nakrúcania priblížili portály Refresher zábermi na filmovo upravené Ministerstvo kultúry pri Námestí SNP, aj Nový čas snímkami zo Zámočníckej ulice. Zaujímavých filmov počas posledného roka pribudlo ešte viac.

Pre blížiace Vianoce môže byť krásnym darčekom pre človeka, ktorého zaujíma film, alebo cestovanie po Slovensku. Ďalšou cieľovkou je človek so záujmom o krásne a hodnotné knihy. Tou totiž je celé séria, ale aj edícia.

Viac informácií o knižnom projekte nájdete na www.filmovemiesta.skInzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...