Zelené Slovensko, knižná trilógia v jednom obale ako StartLab projekt


StartLab je známa crowfundingová platforma, na ktorej sa verejnosť môže finančne poskladať na výrobu nových technológií, organizovanie podujatí, či výrobu knihy. Práve o knihe, presnejšie hneď o troch knihách zároveň, je práve aktuálny projekt Zelené Slovensko, ktorý na stránkach StartLab môžete navštíviť. Tri krásne knihy venované zeleni, horám, dolinám a prírodným rezerváciám na celom Slovensku môžu byť už v máji u svojich nových majiteľov. Príležitosť získať niektorú z nich má každý, kto počas trvania kampane prispeje. StartLab je jednou z najznámejších platforiem, ktoré slúžia na podporu projektov. Stačí si len vybrať výšku podpory projektu a teda aj odmenu, ktorú za to dostanete.

Jedna kniha, alebo hneď všetky tri, či šesť?

Ako je už zvykom pri podobných projektoch, verejnosť si môže vyberať z niekoľkých možností podpory. Zakúpiť je možné jednu knihu, dve, prípadne všetky tri vo verzii voľnej, alebo vo verzii so spoločnou kartónovou kazetou. Knihy sú však v edícii Krásy Slovenska, kde v minulosti už vyšla kniha Kúpele, neskôr Filmové miesta a tiež kniha Vtáčie územia. Záujemcovia o celú sériu si tak môžu kúpiť spolu až šesť rôznych kníh v jednej edícii, jednej veľkosti.

Knihy z trilógie Zelené Slovensko majú každá po 160 strán v tvrdej obálke a bohatým informačným obsahom. Ten je doplnený fotografiami daných miest. Trojica autorov, každá kniha predstavuje iné zelené Slovensko a z každej predanej knihy je Nadácii Ekopolis na projekt výsadby stromov venované 1 euro.

Trilógia Zelené Slovensko

Za trilógiou kníh stoja traja autori. Titul Doliny a ich najkrajšie miesta pripravil Ján Lacika. Knihu Pohoria a ich najvyššie vrchy pripravil Dušan Guman a knižka Najkrajšie prírodné rezervácie má za sebou Ivan Kňaze, autor aj inej známej knihy – Vtáčie územia.Vydavateľom všetkých troch kníh edície Krásy Slovenska je vydavateľstvo Dajama.

Všetky knihy tejto edície majú rovnaký rozmer 160 x 235 mm a spoločne tvoria jednotnú sadu odlíšenú len témou a farbou.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...