EncyklopédiaNovinkyOdborné a fakty

Zelené Slovensko, knižná trilógia v jednom obale ako StartLab projekt

Zelené Slovensko trojica kníh dajama

StartLab je známa crowfundingová platforma, na ktorej sa verejnosť môže finančne poskladať na výrobu nových technológií, organizovanie podujatí, či výrobu knihy. Práve o knihe, presnejšie hneď o troch knihách zároveň, je práve aktuálny projekt Zelené Slovensko, ktorý na stránkach StartLab môžete navštíviť. Tri krásne knihy venované zeleni, horám, dolinám a prírodným rezerváciám na celom Slovensku môžu byť už v máji u svojich nových majiteľov. Príležitosť získať niektorú z nich má každý, kto počas trvania kampane prispeje. StartLab je jednou z najznámejších platforiem, ktoré slúžia na podporu projektov. Stačí si len vybrať výšku podpory projektu a teda aj odmenu, ktorú za to dostanete.

Jedna kniha, alebo hneď všetky tri, či šesť?

Ako je už zvykom pri podobných projektoch, verejnosť si môže vyberať z niekoľkých možností podpory. Zakúpiť je možné jednu knihu, dve, prípadne všetky tri vo verzii voľnej, alebo vo verzii so spoločnou kartónovou kazetou. Knihy sú však v edícii Krásy Slovenska, kde v minulosti už vyšla kniha Kúpele, neskôr Filmové miesta a tiež kniha Vtáčie územia. Záujemcovia o celú sériu si tak môžu kúpiť spolu až šesť rôznych kníh v jednej edícii, jednej veľkosti.

Knihy z trilógie Zelené Slovensko majú každá po 160 strán v tvrdej obálke a bohatým informačným obsahom. Ten je doplnený fotografiami daných miest. Trojica autorov, každá kniha predstavuje iné zelené Slovensko a z každej predanej knihy je Nadácii Ekopolis na projekt výsadby stromov venované 1 euro.

Trilógia Zelené Slovensko

Za trilógiou kníh stoja traja autori. Titul Doliny a ich najkrajšie miesta pripravil Ján Lacika. Knihu Pohoria a ich najvyššie vrchy pripravil Dušan Guman a knižka Najkrajšie prírodné rezervácie má za sebou Ivan Kňaze, autor aj inej známej knihy – Vtáčie územia.Vydavateľom všetkých troch kníh edície Krásy Slovenska je vydavateľstvo Dajama.

Všetky knihy tejto edície majú rovnaký rozmer 160 x 235 mm a spoločne tvoria jednotnú sadu odlíšenú len témou a farbou.

Aký máš z čánku pocit?

Excited
0
Štastný/á
0
Páči sa mi to
0
Neistota
0
Silly
0
Tom
Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...

    Mohlo by vás zaujímať aj nasledovné:

    Viac v rubrike:Encyklopédia

    Komentáre sú ukončené