Vychádza prvý slovenský Harry Potter v grafickej verzii MinaLima


Harry Potter vychádza vo vydavateľstve IKAR a.s. už aj vo verzii MinaLima. Fanúšikovia Harryho Pottera vedia, že ide o špeciálne vydanie knihy, ktoré má mierne upravený príbeh so zachovaním dejovej línie, ale hlavne ide o grafiku. Tlačená kniha má mimo klasické stránky z tvrdého papiera aj zaujímavo riešené niektoré prvky. Sú v pohybe, dajú sa otáčať, otvárať, presúvať a vytvárajú tak súčasť príbehu a vlastný dej. Takáto zaujímavosť je nám známa z kníh pre najmenšie deti. Pre knihy dospelejšieho čitateľa je však neobvyklé ich využitie. Pri neutíchajúcej Pottermánii sa však dá pochopiť záujem o takéto prepojenie aj v tomto prípade.

Slovenské vydanie MinaLima prvého dielu

Prvý diel Harry Potter 1 – A Kameň mudrcov vo verzii (MinaLima) vychádza teraz v máji 2024 v základnej maloobchodnej cene 44,90 eur. Dôvodom je papier a spôsob šitia, spájania, rezania a lepenia. Tieto knihy sú vo všeobecnosti drahšie. Dá sa tak hovoriť, že sú skôr určené na potešenie naozaj silného fanúšika, ktorý si ušetrí peniaze na nový kúsok príbehu, ktorý zrejme s najväčšou pravdepodobnosťou dobre pozná. Dobrou príležitosťou na kúpu môže byť uvádzacia zľava, keďže ako je známe, Harry Potter séria neprechádza do výpredajov.

Pohľad na video, v ktorom sa listuje v anglickej verzii knihy:

 

Čo o tomto vydaní hovorí vydavateľstvo a ako knihu predstavuje?

Prvá časť série o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi v novom exkluzívnom vydaní. Nechajte sa očariť žiarivými ilustráciami a interaktívnymi prvkami.

V novom originálnom vydaní knihy Harry Potter a Kameň mudrcov zažijete tento už klasický príbeh ako nikdy predtým. Text J.K. Rowlingovej sprevádzajú plnofarebné ilustrácie takmer na každej strane a osem netradičných interaktívnych prvkov: otvoríte list z Rokfortu, odhalíte tajný vchod do Šikmej uličky či vychutnáte honosnú hostinu vo Veľkej sieni.

Toto jedinečné vydanie navrhli a vytvorili dizajnéri Miraphora Mina a Eduardo Lima v spoločnom štúdiu MinaLima. Stoja aj za grafickým spracovaním filmov o Harrym Potterovi a Fantastických zveroch. Kniha bude určite ozdobou knižnice všetkých fanúšikov Harryho Pottera a zároveň predstavuje novú, vizuálne atraktívnu podobu obľúbeného príbehu pre ďalšiu generáciu čitateľov.

Z anglického originálu preložila Jana Petrikovičová.



Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...