The Sports Book: knižka o športe, ktorej obálka je z umelého trávnika


Pri výrobe kníh sa neraz objaví kuriozita, ktorá môže dramaticky zvýšiť náklady výroby, ale získajú aspoň istotu, že si knihu ľudia všimnú. Akákoľvek zvýšená kvalita obálky, grafiky, ale aj krajšia obálka ako iné,. Znamenajú zvýšené náklady na grafika, alebo materiálové vyhotovenie. Americké vydanie knihy THE SPORTS BOOK sa možno v predajniach v zahraničí objavujú ako zelené, no až keď sa vám kniha ocitne v rukách, uvidíte, že nejde o zelenú farbu, ale umelý futbalový trávnik.

The Sports Book kuriózna obálka

Kniha s obálkou z umelého trávnika

Imitácia klasického umelého trávnika s nižším vlasom, pokrýva na knihe THE SPORTS BOOK obálku a na nej sa nachádza pripevnená papierová plocha s názvom a podtitulom. Väčší formát knihy z nej robí ťažkú, ako aj knihu pútajúcu veľkú pozornosť. V knižnici vyčnieva a môže za to najmä jej hrúbka a mierna neforemnosť. Netradičná obálka tak poukazuje na niekoľko športov so zeleným trávnikom, ktoré sa práve na podobný povrch spoliehajú a sú súčasťou publikácie. S takouto obálkou si ju určite zákazník v zámorí všimol. O tom nemožno pochybovať.

Kniha sa predáva v USA za 35 dolárov, v Kanade za 42 dolárov. Vychádza pod vydavateľstvom DK, na 448 stranách, tlačená je v Hong Kongu a vychádza pod ISBN: 978-0-7566-3195-6Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...