Čierna labuť Paríža nechcene miláčikom nacistických dôstojníkov


Vo februári vydáva vydavateľstvo Slovenský spisovateľ, a.s. jednu z najočakávanejších noviniek prvého kvartálu roku 2021 – Čierna labuť Paríža. S aktuálne stále obľúbenou tematikou II. svetovej vojny tentoraz čitateľ zavíta do Paríža, do obdobia pred a počas okupácie Francúzska nacistickým Nemeckom. V čase, kedy sa odohrávalo mnoho príbehov, zrád, menili ľudské osudy…

Čierna labuť Paríža

Paríž 1944. Krásna a zbožňovaná speváčka Geneviève Dumontová, známa aj ako Čierna labuť, sa proti svojej vôli stane miláčikom nacistických dôstojníkov v okupovanom Paríži. Pre odvážnu mladú ženu je jej privilegované postavenie veľmi náročné, no zároveň jej umožňuje fungovať ako spojka hnutia odporu. Keď Geneviève zistí, že jej matku barónku Lillian de Rocheford zajali nacisti, uvedomuje si, že je len otázkou času, kedy gestapo Lillian zlomí a získa od nej informácie o chystanej invázii Spojencov. Hnutie odporu je rozhodnuté za každú cenu barónku umlčať, no Geneviève sa odmietne nečinne prizerať, ako sa z jej matky stane ďalšia obeť vojny. Spojí sa so svojou dávno nevidenou sestrou Emmy, britskou agentkou, a presvedčí aj svojho manažéra Maxa Boneta, takisto agenta britskej tajnej služby, aby im pomohol naplánovať a uskutočniť mimoriadne riskantný plán, ktorý má jediný cieľ: zachrániť Lillian život.

Karen Robarts

Autorka knihy, americká spisovateľka Karen Robards má na konte vyše päťdesiat románov, z ktorých mnohé sa stali medzinárodnými bestsellermi. Má troch synov a spolu s rodinou žije vo svojom rodnom meste Louisville v štáte Kentucky. Viac informácií o autorke a jej diele nájdete na www.karenrobards.com.

  • Z anglického originálu Karen Robards: The Black Swan of Paris, ktorý vyšiel vo vydavateïstve Mira, Toronto, Canada 2020,
  • V slovenskom znení vydáva Slovenský spisovateľ, a.s., preložila Tamara Chovanová.
  • Román ČIERNA LABUŤ PARÍŽA vychádza na 392 stranách.
  • Odporúčaná maloobchodná cena  14,90 €.
  • V PREDAJI NA: MARTINUS.SK | BUX.SK | PANTA RHEI


Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.