Prichádza nová fantasy séria, Cestovná agentúra Tajné svety + súťaž


Britskú autorku L.D. Lapinski zatiaľ nikto nepozná, no môže sa stať, že bude novou J.K. Rowlingovou. Fantasy séria Tajné svety je jej prvotinou a treba podotknúť, že nesmierne vydarenou. Okrem čarovného príbehu mladej hrdinky Flick a Tajnosvetského spolku má séria aj enviromentálny rozmer, v ktorom autorka nepriamo upozorňuje na klimatickú krízu. Tajné svety majú potenciál zaujať všetkých čitateľov vo veku od 10 do 99 rokov. Veríme, že sa stanú novým fantasy bestsellerom pre všetky generácie.

O čom je kniha Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety:
O čom je táto nová magická séria? O cestovnej agentúre Tajné svety, odkiaľ vás každý kufor prepraví do iného sveta. Stačí vkročiť dnu…
Keď dvanásťročná Flick Hudsonová dostane návrh, aby vstúpila do Tajnosvetského spolku, je od radosti celá bez seba. Rýchlo však zistí, že s magickým multiverzom niečo nie je v poriadku. Uprostred leta prichádzajú snehové búrky, miznú celé ulice a jeden kufor ju zavedie do sveta, ktorý zostal celkom opustený. Flick čoskoro poruší všemožné spoločenské pravidlá a posunie hranice mágie, aby prišla na to, čo sa vlastne deje. Dokáže však dať všetko do poriadku, skôr než všetky svety – vrátane jej vlastného – navždy zmiznú?

Z anglického originálu preložil Martin Štulajter.

Pozrite si video, v ktorom autorka L. D. Lapinski približuje knižku Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety pre slovenských čitateľov.

Súťažte s Tajnými svetmi o FANTASTICKÉ ceny!

Nakoľko je teraz takmer nemožné cestovať, vymysleli vo vydavateľstve pre mladých čitateľov súťaž, vďaka ktorej môžu cestovať aspoň virtuálne. S touto magickou knižnou sériou môžu vyhrať:  

1.cena: notebook
2. cena: tablet
3.-5. cena: čítačka Kindle
6.-10. cena: kufor plný kníh podľa vlastného výberu

Ako sa zapojiť?
Stačí splniť iba dve podmienky – odpovedať na jednoduchú otázku vo formulári a kúpiť si knihu Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety.
Keďže príbeh je o čarovnom cestovaní, sme zvedaví, kam by čitatelia najradšej cestovali…najmä teraz, keď to máme všetci sťažené. Môže to byť mesto, krajina, zákutie kdekoľvek na svete, ale aj v multiverze.

Súťaž trvá od 9. marca do 9. apríla 2021.
Potom vyberieme 10 výhercov spomínaných super cien a aby sme ceny mohli odovzdať, musí výherca predložiť doklad o kúpe knihy Tajné svety 1: Cestovná agentúra Tajné svety s najneskorším dátumom nákupu 9. apríl 2021. A to kdekoľvek, či už v online kníhkupectvách, alebo tých bežných, kamenných, ak sa v priebehu súťaže otvoria.

Hlasovací formulár nájdu čitatelia tu: buxcafe.sk

Audio ukážku z knihy číta Matej Landl:

O autorke:

L. D. Lapinski žije s rodinou na okraji Sherwoodskeho lesa, má veľa kníh a kocúra Hectora. Keď L. D. práve nepíše, venuje sa cosplayingu, popíja kolu s čerešňovou príchuťou alebo sa stará o svoju džungľu sukulentov. Cestovná agentúra Tajné svety je jej prvá kniha.

Kniha vychádza vo vydavateľstve Ikar, počet strán 384, MOC 14,90 eur.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.