Andreas Gruber sa slovenskému čitateľovi predstaví famóznym trilerom Čas smrti


Stará detská kniha a niekoľko ohavných vrážd. Čo za zvrátenú hru to vrah naplánoval? Prvý triler rakúskeho autora Andreasa Grubera je doslova hrou s časom. Každá vražda je presne pripravená, každá sa odohráva inde. Polícia sa iba bezradne snaží odhadnúť myslenie a konanie páchateľa a zachrániť obeť skôr, ako nastane jej čas smrti. Je to triler, z ktorého mrazí, no ktorý zároveň neviete pustiť z ruky. Podarí sa komisárke Nemezovej odhaliť temného zločinca a zastaviť jeho besnenie?

čas smrti

O čom je kniha Čas smrti:

„Ak v priebehu štyridsiatich ôsmich hodín zistíte, prečo som uniesol túto ženu, ostane nažive. Ak nie, umrie.“ Podobným odkazom začína sériový vrah každú svoju perverznú hru. Jednu obeť nechá vyhladovať, inú utopí v atramente, ďalšiu zaživa zabetónuje. Mníchovská kriminálna komisárka Sabine Nemezová bezradne pátra po vysvetleniach a motíve otrasných zločinov. Až po boku svojrázneho holandského kolegu zistí, že vrahovi slúži ako predloha stará rozprávková knižka pre deti. Spolu sledujú stopy vraha až do Viedne, kde sa práve páchateľ zahráva s psychoterapeutkou Helen Bergerovou. Tentoraz si nevybral ľahkú korisť. Helen obráti celú hru proti nemu, no tesne pred odhalením jeho identity zabijak zmizne bez stopy.

Z nemeckého originálu Todesfrist (Goldman, Mníchov 2014) preložila Martina Šturcelová.

Ukážka z knihy Čas smrti:

Carmen spočiatku nechápala, kam jej únosca mieri. Počula iba vlastný vzlykot a pred očami mala stále svoju zhrozenú tvár. Chlap však informácie zopakoval.
Nedostatok vitamínov a citlivosť na svetlo? Takéto následky sa predsa dostavia až po niekoľkých týždňoch. Ako dlho ju plánoval držať v betónovom väzení?
Tvár jej zvlhla od sĺz a na perách pocítila slanú chuť. „Kedy ma odtiaľto pustíte?“
Muž pokrútil hlavou. „Budem sledovať, ako prežiješ nasledujúce mesiace.“
Mesiace? Šesťdesiat alebo deväťdesiat dní? Možno pol roka? Zmeravela. V hlave jej však ostal visieť jeden maličký detail.
Zaujímalo ho, ako Carmen prežije najbližšie týždne, nie či sa jej to vôbec podarí.
Ako?
V strachu a šialenstve!
„Prosím, nie! To nesmiete spraviť!“
„Och!“ Naklonil hlavu. „Už som to spravil.“
„Prečo práve ja?“
„Možno na to prídeš sama.“

Kúpiť knihu:  Kúpiť na BUX.sk

O autorovi:

Andreas Gruber je rakúsky spisovateľ. Narodil sa v roku 1968 vo Viedni, študoval na tamojšej ekonomickej univerzite a v súčasnosti pracuje na polovičný úväzok pre istý farmaceutický koncern a popritom píše. Býva v Grillenbergu v Dolnom Rakúsku s rodinou a so štyrmi mačkami. Za svoje knihy získal viacero ocenení – Friedrich-Glauser-Krimi Preis, Herzogenrather-Handschelle, Skoutz-Award, Leo-Perutz-Krimi-Preis trikrát Vincent Preis a trikrát Deutscher Phantastik Preis. Momentálne pracuje na ďalšom veľkom trileri. Viac o autorovi a jeho knihách nájdete na www.agruber.com.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.