IKAR vydá tri knihy s technológiou Photicular™. Čo sú to za obrázky?


Slovenské vydavateľstvo IKAR, a.s. chystá onedlho vydanie hneď troch kníh zo série tak trochu neobyčajných kníh s technológiou Photicular™. To, čo je to vlastne to Photicular™, bežne človek nevie a po pravde, nevedeli sme to ani u nás. Uviesť takto knihu je fajn pre budúcnosť, keď už človek spozná o čo ide. Ak to však rovnako tak, ako my, neviete, možno vás nadchne ukážka anglického originálu, ku ktorému sme sa dostali oveľa skôr, než sme vedeli o slovenskej knihe. Ako taký Photicular™ vlastne vyzerá?

Knihy, kde je použitá  technológia Photicular™

Keď sa plochý obraz pohybuje

Photicular™ už určite poznáte, len ste si tomu dali možno svoj vlastný názov, alebo len pri popise toho, ako to funguje, používate veľa prídavných mien a slovies. V základe je niekoľko snímkov naukladaných svojim spôsobom tak, aby z rôznych uhlov obrázok vyzeral rôzne. Preto poznáme z detstva aj hodinky, obrázky, a rôzne animácie na plochých obrázkoch, akoby boli v pohybe. Postačí len pohnúť hlavou. Vždy je k týmto zmenám obrázku ale nutný jeden smer, kedy obrázok vyniká najlepšie. Táto kniha však vo všetkých svojich troch podobách, nevyžaduje, aby ste pohybovali hlavou.

Strany pri listovaní tento pohyb spravia za vás. Potom to vyzerá ako kúzlo, obrazovka, ktorá sa pred vami premieta, keď knihou listujete. Nemá veľa strán, nákladná je výroba a celý systém tejto zábavnej knihy. Samozrejme, prináša nejaké tie zaujímavosti o zvieratách v krajine ľadu, v džungli, či v Afrike. Ukážka je bez zvuku.

Tiež ich ukáže, ale čo je naozaj zábavné, máte v rukách pohybujúce sa zvieratá bez toho, aby potrebovali batérie, napájanie, solárny pohon, čokoľvek. Na staršom našom videu je zachytené listovanie v jednej z týchto kníh.

Knihy v ponuke na Bux.sk: NA PÓLOCH, ĎŽUNGĽA, SAFARIInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...