Putin a Rusko vo vojne na Ukrajine: výber kníh o Putinovi a dianí


Čím je dnes Rusko a kto je Putin? To sú otázky, ktoré je ťažké zodpovedať. Situácia na Ukrajine, ktorú spôsobilo Rusko svojou inváziou, raketami, výbuchmi a ničivou silou údajne najsilnejšej, či druhej najsilnejšej armády sveta, je fakt. Rusko zaútočilo na inú suverénnu krajinu a jej celistvosť. To nie je vymyslený fakt za účasti hercov. Presunulo svoju techniku a vojská za hranice, zaútočila na Ukrajinu. Nech už sa dezinformácie snažia tvrdiť čokoľvek o mierovej špeciálnej operácií, silná ruská propaganda a cenzúra nemôže zvrátiť fakt, že domov sa nevráti viac ako 15 000 mladých mužov, vojakov, ktorí padli. Toto číslo pritom neustále narastá. Spôsob, akým funguje propaganda v Rusku, vláda, politika a cenzúra, vyráža v roku 2022 dych.

Pripravila som preto zoznam niekoľkých kníh, ktoré sa venujú tomu, čo má na svedomí Putin a jeho politika. Tá nedovoľuje vysloviť slobodný názor, prísne kontroluje činnosť médií a je schopné nazývať vraždenie civilistov mierovou operáciou. To všetko za hlasného potlesku dezorientovaných invidiuí v krajinách susediacich s rusky hovoriacimi štátmi. Aj na Slovensku máme silné proruské nálady, schopné popierať, že sa na Ukrajine prelieva krv. Aj to je dielo propagandy a podivného pôsobenia, či dokonca akejsi špionáže. Čítanie týchto kníh stúplo na popularite. Do značnej miery pochopiť, čo sa deje, pomáhajú práve nasledovné knihy:

Ruský doping

Vieme o cielenom trávení opozície, zatýkaní nepohodlných ľudí a cielenom manipulovaní médií. O tom, že by štátom riadený doping mohol byť dielom západných konšpirácií, ako tvrdia trollovia, sme sa už dopočuli tiež. Lenže štátom riadený doping bol skutočnosťou. Nepotvrdili to len testovania a nepriamo športovci, potvrdil to aj samotný Grigorij Rodčenkov, ktorý bol riaditeľom Ruského antidopingového centra. Napísal priam úchvatnú knihu o tom, ako to prebiehalo. Nemal veľmi na výber, kam utiecť. Ušiel do USA, ktoré mu bolo schopné ponúknuť adekvátnu ochranu. A potom začal rozprávať.

Kniha je v predaji na: https://www.bux.sk/knihy/611727-rusky-doping-jak-jsem-znicil-putinovo-tajne-dopingove-imperium.html

Putin v hlavnej úlohe

Spoznať Putina, aj keď on sám tvrdí „hovoriť niečo iné, konať niečo iné“ môžeme cez niekoľko zaujímavých a úspešných kníh.

Mark Galeotti pripravil dve úspešné knihy o Putinovi:

Zásadnou však môže byť kniha Putinovi ľudia, čo je novinkou vychádzajúcou v apríli 2022. Prináša totiž pohľad do možného pozadia riadenej propagandy,m vytvárania chaosu v Európe, do zasahovania do volieb v Rusku a do mnohých iných oblastí, ktoré sa môžu javiť ako neprehľadné. Za knihou stojí Catherine Beltonová, investigatívna novinárka, čo už niečo prežila a môže si dovoliť o téme písať. Knihu nájdete pod názvom Putinovi ľudia.

Ďalšie knihy:

Zdala sa vám Červená volavka príliš?

Výcvik tajnej agentky, ktorá je nútená zvládať aj lekcie zvládania a sexu? Príbehy nejednej agentky na dôchodku to už naznačovali, a nedávno iná bývalá agentka aj dávno po páde Sovietskeho zväzu potvrdila, že takýto výcvik je stále súčasťou. Červená volavka je zaujímavý akčný film s Jennifer Lawrence. Vznikal v Maďarsku, aj v centre Bratislavy.

Autorom predlohy je Matthews JasonInzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...