Martinus zaujal: reaguje na prekrúcanie a dezinformácie, premenoval knihy


Na 24 hodín sa aktuálne na stránkach MARTINUS.SK objavuje akákoľvek kniha, ktorej názov tvorí neskloňované slovo VOJNA pod novým názvom. Ako vieme, a nedá sa tomu vyhnúť, Rusko napadlo Ukrajinu. Hoci Rusko a Kremeľ tento plne ozbrojený krvavý útok nazýva mierovou misiou, denacifikačnou misiou, inokedy je dôvodom útoku snaha o vyčistenie krajiny od homosexuálov, inokedy je dôvodom vývoj chemických zbraní. V každom prípade majú v Rusku prísne zakázané novinári slobodne informovať a vojnu nazývať vojnou. Jediné označenie, ktoré je povolené, je „špeciálna operácia“.

Špeciálna operácia, vojna, trefné poukazanie

Kremeľ prísne maskuje „vojnu“ slovom „špeciálna operácia“

Útek novinárov z Ruska, rušenie médií, zatýkanie, blokovanie médií, blogerov, tvrdé umlčovanie kohokoľvek je nešťastné, no my o ňom nebudeme hovoriť aj pre veľkú podporu ruskej agresie u nás a nenávistné nálady. To, čo je cieľom dnešného článku, je pripomenúť pohrávanie so slovami. Hoci je vojnou každý konflikt, kde jedna krajina napadne druhú, ničí infraštruktúru, ničí letiská, stroje, budovy, zabíja ľudí, civilistov, umierajú deti, ženy, starí ľudia, neozbrojené dedinky, mestečká a strieka krv, Rusko je schopné odmietať slovo vojna. Absurdné tvrdenia, obhajoba, neuveriteľne absurdné obmedzenia prikázali zmeniť pomenovanie a silná národná propaganda docielila tvrdé pomenovanie zrejme len preto, aby samotný ruský národ nemal pocit vojny, ale len „nevinnej“ akejsi špeciálnej operácie.

Martinus poukazuje na celú absurdnosť. Trefne

Na túto absurdnosť s prekrúcaním slova, kedy „Špeciálna operácia“ je v skutočnosti stále len „VOJNA“ práve reaguje aj martinus.sk. Knihy boli dočasne premenované 12.3.2022 a pokiaľ zostanú premenované až do ďalšieho dňa, je nepochybné, že sa nové názvy prejavia aj v Googli a v technológii Luigibox (vyhľadávacie okienko Martinusu, kde vybiehava našepkávač kníh). To by znamenalo, že pozostatky tejto iniciatívy sa budú objavovať ešte nejaký čas.

Špeciálna operácia, vojna, trefné poukazanie

Martinus sa teraz „hrá“ na Kremeľ a ukazuje verejnosti, ako by to vyzeralo, keby nastala zmena pomenovania. No v našom prípade je to premenovanie každej „vojny“ na „špeciálnu operáciu“, čo pridáva ešte ďalší rozmer. Vojna je totiž stále vojna, bezohľadu na to, ako ju nazveme.

Špeciálna operácia, vojna, trefné poukazanie

Do dejín však nepochybne tá aktuálna vojde ako Putinova zbabelá vojna. Nech už si ju na rozkaz Kremľa v Rusku nazvú akoukoľvek mierovou špeciálnou operáciou.

Pre dezolátov, všetkých s otázkami a tých, čo nepochopili cieľ iniciatívy, má kníhkupectvo aj vysvetlenie na oficiálnych FB stránkach: https://www.facebook.com/Martinus.sk/posts/10158962850478111Inzercia:

Erika

Píšem o knihách, ktoré ma bavia, chcela by som si prečítať, alebo tých, ktoré nás jednoducho musia zaujímať, pretože sú...