Na trh prichádza očakávaný ilustrovaný Harry Potter 4 a Ohnivá čaša


Harry Potter má čo ponúknuť aj toľko rokov od svojho vydania. Azda každý fanúšik mladého čarodejníka zistil, že mimo klasickú knižnú podobu sa jeho príbeh objavil aj v špeciálnej ilustrovanej podobe. Pripraviť túto knihu je pre ilustrátora Jima Kaya vždy mimoriadne náročné.

Harry Potter 4 a Ohnivá čaša – Ilustrovaná edícia

Dá sa povedať, že každý jeden rok strávi on sám a aj slovenské vydavateľstvo IKAR neskôr pri príprave slovenského vydania, aby bolo dokonalé. Kniha väčšieho formátu ako A4 je vždy krásna na pohľad a môže za to Jim Kay, že oživuje svojimi ilustráciami niečo, už raz dávno vzniklo. Teraz prichádza na trh štvrtý diel, na ktorý sme tak dlho čakali. Mešká. Prečo?

Meškajúci Harry Potter 4 a ohnivá čaša

Harry Potter 4 a ohnivá čaša naozaj mešká. Doteraz sme sa vždy s ilustrovanou verziou stretávali rok čo rok pred Vianocami. Proces výroby je mimoriadne náročný a tak kým koncom roka 2015 sme viacerí kupovali ilustrovanú verziu Kameňa Mudrcov, rok potom sme mohli kúpiť Tajomnú komnatu a pred Vianocami 2017 zase Väzňa z Azkabanu. Rok 2018 však bol prázdny. Nejeden fanúšik sa pýtal, či vydavateľstvo vôbec bude pokračovať v sérii, ktorá mala tak dobre našliapnuté. Ide totiž nie len o krásnu knihu na pohľad, ale aj kúsok, ktorý bude možno po čase považovať za dielko s ďalšou hodnotou. Nepochybne aj tou zberateľskou.

Harry Potter 4 a Ohnivá čaša – Ilustrovaná edícia

Každý pozorný čitateľ si však všimol,  že nie len slovenské vydanie, ale aj originál britský mešká. Dôvodom bolo niečo, čo sme mohli pochopiť pri pohľade na pôvodnú knižnú sériu. Štvrtá kniha je výrazne hrubšia, čo sa odzrkadlilo aj prípade ilustrovanej verzie. Bohatší príbeh si zároveň žiada viac ilustrácií, viac strán, viac papiera, viac času, viac napätia…

Harry Potter 4 a Ohnivá čaša – Ilustrovaná edícia

Viac ako 2 kilogramy a skvost je na svete

Krásna kniha, opäť plná krásnych ilustrácií, je oživením celej tematiky čarodejníka Pottera z čarodejníckej školy, ale aj jeho partie, či sveta okolo nich. Stretávame sa, že ilustrovaná edícia je pre mnohých vecou uloženia v skrini skôr, ako na čítanie. Kupujúci si ju predovšetkým tí, ktorí čítali knižnú sériu v klasickej malej podobe. Ilustrovaná kniha nie je takou, ktorú si budete brať do vlaku, na dovolenku, či do postele. Pre svoju veľkosť a váhu ťažko uveriteľných viac ako dvoch kilogramov sa ani nebude dať čítať inak, ako na stole.

Harry Potter 4 a Ohnivá čaša – Ilustrovaná edícia

Rok 2018 je síce vynechaný, no pri pohľade na knihu je jasné, že si vyžiadala dva roky usilovnej práce. Čerstvý kúsok tak poteší všetkých, ktorí sa pustili do zbierania tejto unikátnej série.

  • Názov: Harry Potter 4 a Ohnivá čaša – Ilustrovaná edícia
  • Originál: Harry Potter & The Goblet of Fire – Illustrated Editio
  • Autor: Joanne K. Rowlingová
  • Ilustrátor: Jim Kay
  • Vydavateľstvo: IKAR, a.s.
  • ISBN: 978-80-551-6867-8
  • Počet strán: 464
  • Väzba: pevná šitá, tvrdá obálka, ilustrovaný prebal
  • Rozmery: 235 x 274 mm
  • V obchode aj s prehľadom všetkých vydaných kusov:  BUX.SK


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...