Jesenné knižné novinky pre deti z vydavateľstva Slovart (2022)


Aj túto jeseň si slovenskí autori a autorky pripravili skvelé knihy pre deti. Pozrite sa na novinky Vydavateľstva SLOVART. Hon na tučniaka (8+), Kam zmizol môj brat? (9+), ktoré v nedeľu 13. novembra predstavíme na autorskej besede počas knižného veľtrhu Bibliotéka a Zelená pošta (8+).

Hon na tučniaka

Juraj Raýman prichádza s knihou Hon na tučniaka. Hlavná postava, chlapec Leo, sa narodil na Vianoce. Je zvyknutý oslavovať narodeniny doobeda a Vianoce večer. Každý rok s ním rodičia idú do ZOO, aby bol jeho deň nezabudnuteľný. Ale keď má ôsme narodeniny, všetko pokazí príchod nového súrodenca. Ešte sa ani nenarodil, a už sú s ním samé problémy! Čo môže byť horšie? Mama musí zostať v nemocnici a vystresovaný otec nestihne pripraviť poriadnu oslavu a ich každoročný výlet sprevádzajú samé nešťastné náhody. A tak Leo, ktorý túži po dobrodružstve, prepašuje zo ZOO tučniaka a rozhodne sa s ním odísť na dlhú cestu do jeho pravej domoviny. V príbehu sa vyskytujú letiace autá, kriminálna zápletka, v ktorej pôjde o život, a trojica nestarnúcich dôchodcov Gašpar, Melichar a Baltazár. Knižku ilustroval Viliam Slaminka. Od autora vyšla vo Vydavateľstve SLOVART v roku 2020 kniha Náš brat hlavička, ktorú si môžete vypočuť aj v audioknižnej podobe.

Kam zmizol môj brat?

Voľné pokračovanie knihy titul Modré srdce s kečupovým fľakom pripravila na jeseň Marta Hlušíková. V jej novinke Kam zmizol môj brat? opäť vystupuje šiestačka Laura, no tentoraz sa príbeh viac zameriava na jej brata Tomáša, ktorý záhadne zmizne. Chlapec, ktorý nastúpi do druhého ročníka je akčný, vynaliezavý a jeho citlivé srdiečko neznesie pocit, že niekde žijú osamelí starkí.  Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Marta Hlušíková vydala množstvo kníh pre deti a mládež, z ktorých tri vyšli vo Vydavateľstve SLOVART: Až raz budem kapitánom (2015), Môj dedko Rýchly šíp (2013), ktorá bola ocenená ako Najkrajšia detská kniha jesene 2013 a Najkrajšia kniha Slovenska za rok 2013 a Žiaden káčer navyše (2017). V roku 2019 kniha Aprílová brada a iné švihnuté básne a minulý rok spomínaný titul Modré srdce s kečupovým fľakom.

Zelená pošta

Tretím príbehom pre deti je Zelená pošta od autorky Veroniky Šikulovej, Príbeh o dvoch bratoch, ktorí zažívajú v prírode veľké dobrodružstvá. Niektoré sú skvelé, napríklad bunker v záhrade, inokedy ich zase poštípu včely. A ak vám názov pripomína známy album Pavla Hammela, autorka sa ním skutočne inšpirovala. Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Veronike Šikulovej vyšla v roku 2021 kniha pre deti s názvom Pozor, bodkovaný pes!, na ktorej spolupracovala s ilustrátorkou Oksanou Paliy, rovnako ako pri jej tohtoročnej novinke.Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...