Básnik a prozaik Ľubo Olach: Tanec so životom je mojim vyznaním


Písať o pocitoch a radostiach života dokáže autor Ľubo Olach s rovnakou ľahkosťou ako píše o velikánoch našich dejín. Jeho v poradí šiesta básnická zbierka Tanec so životom je osobným vyznaním. Po posledných úspešných románoch z prostredia vysokej politiky ako Prezidentka, Vavro Šrobár (Osudové prevraty 1918 – 1944 – 1948), Guvernér Karvaš a Osuský – zabudnutý diplomat, sa autor vracia k poézii.

Novinka: Tanec so životom

Písanie básní je pre slovenského všestranného spisovateľa predovšetkým vyznanie duše a pocitov, ktoré v danom momente má. Zo srdca ich prenáša na papier, s úsmevom aj vážne. Presne tak ako v knižnej novinke Tanec so životom, kde zachytáva úprimným spôsobom životné skúseností, radosti i hlboké úvahy nad zmyslom života.

Ako sám autor hovorí: „Život je jedinečnou a neopakovateľnou cestou, ktorú si treba užiť so všetkým, čo prináša.“

Zbierka je rozdelená do šiestich častí venovaných životným skúsenostiam, zamysleniu sa nad strateným časom, intímnej spovedi,  hudobnému obdobiu, cestovateľským zážitkom, aj spomienkam na cesty vo vlaku s Ľubošom.

Ľubo Olach tvorba

„Môžem povedať, že Tanec so životom je taký môj  básnický testament, zvečnený kus života. Osobným vyznaním sa prihováram aj svojim rodičom, vyjadrujem radosti bežného života, ktorý sme ešte pred nedávnom všetci žili. Mojim verným čitateľom som chcel priniesť trochu toho potešenia v týchto smutných dňoch a pripomenúť, že nič netrvá večne. Nezabúdajme sa tešiť z maličkostí a tancovať so životom. Neuzatvárajme sa do seba, nájdime si aj doma aktivity, ktoré nás robia šťastnými a buďme so svojimi priateľmi a blízkymi v spojení,“ hovorí autor knihy Ľubo Olach.

V máji plánuje Ľubo Olach vydať ďalší nový román – Predseda. Príbeh bude o záhadnom chlapíkovi, ktorý sa stal predsedom parlamentu.

Básne aj príbehy o veľkých osobnostiach našich dejín, romány z prostredia vysokej politiky a kriminalistky z pera autora Ľuba Olacha nájdete na www.luboolach.sk  a na facebookovom profile ĽuboOlachAutor.

O autorovi

Ľubo Olach je známy slovenský básnik, publicista a prozaik. Písaniu kníh sa venuje 14 rokov, vydal 19  kníh a predal viac ako 25 000 výtlačkov. Debutoval básnickou zbierkou Keď zomriem tak nech…! Pracoval ako redaktor v novinách, Slovenskom rozhlase aj Slovenskej televízii. Vydal zbierky básní Pri víne s bohémami, Kaviarenská poézia Ľuba Olacha, Na Paríž nepozerám zhora, Triezviem, v nemčine vyšla knižka Weine und Frauen.

Tanec so životom, Ľubo Olach

Venuje sa aj písaniu románov z prostredia vysokej politiky, justície a kriminalistiky. Jeho prvým románom bol Nádenník pera vo francúzskych službách, neskôr pribudli Posledné varovanie, Žraloci, Lobista, Rozhovory za oponou, Politik, Prezident, Vavro Šrobár, Advokát, Prezidentka, Guvernér Karvaš a  Osuský – zabudnutý diplomat. Novinkou je básnická zbierka Tanec so životom.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.