Roman „Flebo“ Juhás prezradí historky, ktoré tažil ako Dídžej!


Známy bratislavský dídžej Roman „Flebo“ Juhás Vás prevedie divokým nočným životom hlavného mesta, kultovými barmi a diskotékami, ktoré sa po nežnej revolúcii doslova vyrojili na každom kroku. Vychytené bary a podniky, však priťahovali okrem bratislavskej elity aj množstvo kontroverzných postáv a postavičiek, mafiánov, výpalníkov či podnikateľov. Čo všetko prezrádza Flebo a kniha Dídžej o divokých deväťdesiatkach a kto všetko sa v nej nájde?

Vychádza kniha, ktorá Vás prevedie kultovými bratislavskými barmi 90-tych rokov.

Roman Flebo Juhás a kniha Dídžej

Príbeh Dídžeja sa začína na dedinských diskotékach reálneho socializmu osemdesiatych rokov minulého storočia. Autor sa s čitateľmi delí o často neuveriteľné príhody z vtedajších diskoték aj z nástupu divokého nočného života v našom hlavnom meste po nežnej revolúcii. Populárny bratislavský dídžej podáva skutočné príbehy z vychytených barov deväťdesiatych rokov – ako boli Charlies, Queens pub či Jalta bar –, nástup výpalníctva, mafie a neviazaného klubového života z prvej ruky. V knihe sa objavujú mnohé osobnosti šoubiznisu, ale aj kontroverzné dobové postavičky. A napokon nám autor dáva nahliadnuť do sveta rádií, ktorým sa na rôznych manažérskych pozíciách venuje v ostatných rokoch.

O autorovi:

Flebo – Roman Juhás (1968) sa celoživotne venuje populárnej hudbe. Najprv bol dídžejom v kluboch a baroch, neskôr moderátorom v rádiách a hudobným dramaturgom. Aktuálne pracuje ako dramaturg v rádiu Vlna, kde každú nedeľu večer moderuje vlastnú reláciu Hity overené časom. Okrem toho pripravuje podcast Hudobní džentlmeni s Jurajom Čurným a niekoľko rokov predsedá porote Krištáľového krídla v kategórii hudba. Je ženatý, má dvoch dospelých synov a žije v Bratislave.

Ukážka z knihy:

Jalta bar bol hojne navštevovaný podnik so svojskou klientelou. Arabskí študenti, prípadne u nás podnikajúci ľudia z Kuvajtu, Líbye a Tuniska. Ďalej albánski budúci díleri heroínu, ktorí len čakali, kedy u nás padne režim. Slovenských hostí tvorili mäsiari, pumpári a policajti. Dámska klientela bola nanajvýš špecifická. Ešte stále za totality som bol prvýkrát v živote konfrontovaný s prostitúciou. Chodili tam stále rovnaké dámy v rozmedzí od osemnásť do päťdesiat rokov, ktoré za finančný obnos alebo materiálne dary pravidelne odchádzali z baru s arabskými hosťami.

     Tvorili sme veľmi dobrý pracovný kolektív. Barman, čašníci, čašníčky, biletári – všetci sme si dobre rozumeli a navzájom si pomáhali. Výborný vzťah som mal predovšetkým s barmanom Janom, ktorý bol síce silný introvert, ale vnútorne nepochybne krásny človek. Bol odo mňa asi o desať rokov starší a presne vedel, ako v biznise chodiť. Každého hosťa osobne poznal, bol úslužný, pozorný a zároveň diskrétny. Hromada ľudí tam chodievala práve za ním. Správal sa ku mne ako starší brat a jediná vec, ktorá mu na mne vadila, ba dokonca ho vedela rozzúriť, bola, keď som hral v noci veľmi nahlas. Jano vtedy obišiel celý bar, červený v tvári pribehol ku mne a nadával mi, nech to okamžite stíšim, lebo nepočuje tringelty. Niekedy musel prísť aj trikrát za noc, a to som sa ho už aj bál.

     Naozaj neviem, či to bolo mojím hraním, ale Jalta bar sa neuveriteľne rozbehol. Vládlo v ňom pravidlo, že každý hosť musel sedieť. Na sedenie tam bolo cca stodvadsať miest. Podnik bol plný prakticky denne. Biletári zavše vyvesili na ťažké železné dvere ceduľu Obsadené už po desiatej večer. Janovi išli kšefty a vedel, že aj mojou zásluhou, lebo ľudia sa úžasne bavili každú noc.

  • V predaji: zakúpite na bux.sk

Dídžej Peter Flebo

foto: obálka knihy

     Jano ma naučil mnoho vecí, napríklad zarábať peniaze. Klientela dobre situovaných, väčšinou zahraničných hostí chodila za mnou s požiadavkami na pesničky. V roku 1989 bola azda najpredávanejším hitom na svete Lambada. Všetci ju milovali, tancovalo sa na ňu tak, že už po jednom tanci ste mali babenku pripravenú. A to títo páni potrebovali. V istom čase som hral Lambadu aj šesťkrát za večer.

Hostia mi za to nosili drinky. Jano mi poradil, aby som si pýtal francúzsky koňak. Stál okolo osemdesiat korún. Radil mi, že si nemám pýtať whisky, lebo sa do nej dáva ľad a už ju odo mňa nemôže zobrať späť. Ráno som prichádzal za Janom a na tácke mu prinášal osem i viac koňakov Hennessy, ktoré zlial späť do fľaše a mne dal trebárs päťsto korún. Okrem honoráru! Začalo sa mi dariť, bol som celkom spokojný….



Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.