Vychádza milá knižka pre deti, Vybrané slová vo veršoch aj neveršoch


V ponuke najznámejších slovenských predajcov elektronických kníh je v ponuke milá knižka pre deti so záujmom o slovenčinu a netradičnú výučbu vybraných slov. Google a Alza už ponúkajú a čoskoro pribudnú aj Martinus a BUX. Práve vybrané slová sú pre mnohých z nás do dospelosti a vlastne po celý život pomôcka, ako si udržať nálepku schopného pisateľa. Alebo aspoň toho, ktorý si nevyslúži komentár o tom, „ako veľmi by Štúr zaplakal„. Vybrané slová trápia už malých školákov na I. stupni základnej školy. Knižka, ktorá sa objavuje v predaji, sa pokúša predstaviť vybrané slová vo veršoch básničiek. Nepatrne sa vybrané slová nachádzajú aj v príbehu, ktorý jednotlivé básničky spája do jednej spoločnej knižky. Tá pritom vychádza len ako elektronická kniha a za symbolické jedno euro.

Vybrané slová na prázdninách vo veršoch aj neveršoch

Ilustrovaná a naladená na pokojnú pozitívnu nôtu

Tvorba pre deti je dnes rôzna. Nebojí sa vstúpiť aj do agresívnejších vôd a slangu. Vybrané slová na prázdninách (vo veršoch aj neveršoch), ako znie celý názov e-knižky, je na pozitívnej vône od začiatku. Je pokojným príbehom chlapca na prázdninách, ktorý je kombinovaný rôznymi básničkami s vybranými slovami. Tie môžu poslúžiť na ľahšie zapamätanie si konkrétnych slov. Básničky tiež môžu pomôcť ľahšej identifikácii vybraných slov neskôr, pokiaľ dané slovo sedí do príbehu, alebo nie. Aj básničky samotné sú drobnými príbehmi, zo sveta zvierat, ľudí, zo školského prostredia aj dediny. Nie divu, že je knižka pokojná, autor ju pripravil pre deti a venoval jednému ešte v čase, keď malo len pár dní.

Vybrané slová na prázdninách vo veršoch aj neveršoch

Obsahu sa nevzďaľujú ani ilustrácie mladej autorky, ktoré dávajú obrazovú podobu deju v príbehu, či v básničkách.

Elektronická kniha, čiže tá, ktorú si stiahnete z internetu

Elektronické knihy si môžete stiahnuť z internetu v priebehu pár minút po úhrade. Nič nové pod slnkom. Výhodou je, že nie je nutné platiť poštovné, využívať kuriéra a očakávať určitý čas doručenie cez všetok ten chaos, ktorý sa na poli logistiky momentálne odohráva. Pre izolovanosť rodín a detí, ktoré by inak navštevovali školu, je dostupnosť knihy na stiahnutie celkom dobrý krok. Čo myslíte? S cenou e-knihy len 1 euro je tak ešte viac dostupnejšia.

Vybrané slová na prázdninách vo veršoch aj neveršoch

E-kniha ako PDF na stiahnutie prichádza 21. apríla. V čase, keď je viacero rodín doma a pomôcku, či spestrenie domácej výučby môžu mať doma okamžite. Bez rozdielu, či sú na Slovensku, alebo v Rajke, Kittsee, Wolfstahli alebo Hainburgu. Veď, hovoríme o stiahnuteľnom obsahu. Knižka je v ponuke rôznych predajcov elektronických kníh, vrátane Google Books služby.

Vybrané slová na prázdninách vo veršoch aj neveršoch

Informácie o knihe:  Knižku napísal Tomáš Galierik v roku 2016, vychádza v apríli 2020 ako 26 stranová ekniha s ISBN: 9788076444294 a s ilustráciami mladej ilustrátorky.

Nájdete v ponuke BUX.SK | MARTINUS.SK | ALZA.SK | GOOGLE BOOKS | PALMKNIHY.CZ | DIGIPORT.CZ | MAKNIHA.CZ | RAJKNIH.SKInzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...