Zvuková kniha Vtáky našich záhrad a spev našich spevavých druhov


Zvukové knihy sú v niečom zaujímavé. Sú kombináciou niečoho, do čoho niektorí rodičia musia deti nútiť a niečoho, čo si radi stlačia aj samotní dospelí. Zvukové knihy pracujú s pozornosťou a sluchom detí. Keď to je však kniha ako Vtáky našich záhrad, je jasné, prečo si ich radi prelistujú všetky generácie. Nie sú potom už len pre deti, hoci sa predávajú primárne deťom. Vtáky našich záhrad je zvuková knižka na 24 stranách v tvrdej väzbe na tvrdých stránkach, ktoré nám prinášajú pohľad na niektoré vtáčie druhy. Mimo stručnú charakteristiku, spôsob života a potravu sa pritom môžeme zoznámiť aj s tým, čo často vnímame ako jediné. Rýchle mrštné vtáčie stvorenia ukryté niekde na streche, alebo v korune stromov sú pre bežné oko neviditeľné. Poznať ich podľa spevu, alebo ich charakteristického prejavu, môžu chcieť deti, aj dospelí.

Zvuková kniha vtáky našich záhrad

Milá kniha, ktorá je vybavená zvukovými nahrávkami našich záhradných spevavcov, má každému vtáčiemu druhu venovanú dvojstranu. S textom a hlavnou veľkou fotografiou. Na zvukovom panely mu potom prislúcha postupne niektoré tlačidlo. V textovej časti máme naznačený typ potravy, alebo životný priestor. O niečo známejšie a jasnejšie nám tak môžu byť druhy sýkoriek, drozdov, ale aj ďalšie známe záhradné spevavce.

Zvuková kniha Vtáky našich záhrad má úspech opakovane

Pri niektorých knihách majú rodičia viac práce, aby malo dieťa záujem o knihu. Zvukové knihy to zvládajú bez takej námahy. Okrem toho dieťa si osvojí ovládanie veľmi rýchlo. Pri dodávaní je knižka vybavená poistkou proti vybitiu bateriek v obchode alebo pri preprave. Nehrozí, že by kniha pípala počas prepravy, čo by tiež mohlo znepokojiť doručovateľa. Knižka nie je písaná náročným jazykom a nie je ani ťažká. Pri rozmeroch 211×224 mm má len tesne niečo pod polkilogramu. Vyšla ešte počas mája 2023, no my sme mali možnosť sa s ňou zoznámiť len nedávno.

Knihu pripravilo do slovenského textového znenia vydavateľstvo Lindeni.

  • V ponuke aj u predajcu:  bux.sk
  • Oficiálne stránky vydaateľa a jeho obchod: albatrosmedia.sk
  • Pôvodný názov: The Little Book of Garden Bird Songs
  • EAN: 9788056607381


Inzercia:

Tom

Autor článkov venovaných knihám, novinkám, recenziám, či rozhovorom. Človek, ktorý sa stretáva s knižkami, zaujímajú ho múdre knihy a knižné zaujímavosti...