Knižný kompas – jeseň 2019 prinesie viac ako 40 knižných titulov


Je tu jesenná knižná sezóna a s ňou sviatok všetkých knižných fanúšikov – Knižný kompas. Cieľom tejto kampane, ktorú už po štvrtýkrát pripravilo vydavateľstvo IKAR je inšpirovať ľudí k čítaniu, vzdelávať ich v tom, prečo je čítanie dôležité a poskytnúť im dobrý dôvod na čítanie – kvalitné knihy a publikácie. Tento rok si na silnú knižnú sezónu pripravilo vydavateľstvo niekoľko lahôdok. Celú kampaň zastrešuje headline: Kniha je najkrajší dar. S tým určite bude súhlasiť každý milovník kníh.

Knižný kompas, Jozef Karika

Dve vlny noviniek

V prvej vlne sa okrem známych mien ako Jozef Karika, František Kozmon, Lucia Sasková či Adriana Macháčová objavia aj novinky od psychologičky a terapeutky Júlie Halamovej, prípadne od novinárky Ľudmily Lackovej. Zaujímavosťou prvej vlny Knižného kompasu je vydanie kontroverzného románu Pianistka od nositeľky Nobelovej ceny Elfriede Jelinekovej. Mladí čitatelia si prídu na svoje vďaka titulu z edície YOLi – Slová načmárané na stenách, ilustrovanému vydaniu Harryho Pottera ale aj beletrie Volám sa Greta o Grete Thunbergovej a klimatickej kríze. Detskí čitatelia sa potešia nádherným titulom z edície Stonožka – Nezvyčajné povolania, Malý vlk s veľkým srdcom, či Tajná záhrada.

Podrobnejšie o vybraných tituloch Knižného kompasu – jeseň 2019

Jozef Karika ukončí najrozsiahlejšiu románovú ságu v slovenskej literatúre poslednou časťou – románom Čierny kruh – Koniec mafie. Vo svojom doposiaľ najosobnejšom románe predstaví mozaiku najrôznejších ľudských osudov. Autor tentoraz prináša veľký román o tenkej hranici medzi dobrom a zlom, úspechom a pádom, minulosťou a súčasnosťou nášho štátu aj o križovatke, na ktorej sme sa ako spoločnosť ocitli.

Psychologička a terapeutka Júlia Halamová vo svojej knihe Pripútajte sa, prosím analyzuje medziľudské a najmä partnerské vzťahy v tomto náročnom období vzťahovej krízy. Svojou knihou poskytuje odporúčania, ako žiť vo vzťahoch lepšie a pravdivejšie.

Novinárka Ľudmila Lacková napísala pútavý životopis prokurátorky, doktorky Evy Mišíkovej, ženy, ktorá stála pri odhaľovaní najväčších káuz, ktoré hýbali Slovenskom. Kyselinári, bytová mafia, kauza Mikuláš Černák – o pohľade na tieto prípady z druhej strany sa dočítate v knihe Proti zločinu.

Knižný kompas, František Kozmon

Zo slovenských autorov sa môžeme tešiť aj na román talentovaného „detektívkara“ Františka Kozmona, ktorý predstaví nový príbeh vyšetrovateľa Mareka Wolfa s názvom Vlk. Úspešná autorka ženských románov Adriana Macháčová prichádza s pútavým príbehom Čo má ona a ja nie. Pojednáva o láske, sklamaní a obetavosti dvoch generácií.

Knižný kompas, Adriana Macháčová

Okrem románov sa čitatelia môžu tešiť aj na Veľkú knihu živočíchov – unikátne, bohato ilustrované dielo, ktoré v ucelenej forme podáva obraz fauny celej strednej Európy. Táto kniha má za sebou už niekoľko vydaní a teraz vychádza v novej podobe. Hlavnou časťou a ťažiskom celého diela sú informácie o viac ako 1600 druhoch živočíchov, ktoré sú vyobrazené na jedinečných veľkých farebných ilustrovaných tabuliach. Ich autorom je známy akademický maliar † Jindřich Krejča. Tomuto vynikajúcemu výtvarníkovi sa s neuveriteľnou presnosťou podarilo zobraziť aj voľnému oku neviditeľné detaily živočíšneho tela, a tak harmonicky skĺbiť svet reality s výtvarným umením.

Knižný kompas, Veľká kniha živočíchov

V prvej vlne Knižného kompasu – jeseň 2019 sa čitatelia môže celkovo tešiť na 21 titulov, z toho 7 pôvodných titulov a 5 detských kníh. V druhej vlne pribudne 20 titulov z toho 10 pôvodných titulov. V druhej vlne zaujmú napríklad novinka Tenis je môj život od Andrei Coddington a Dominiky Cibulkovej, Oteckovník od autoriek populárneho denného seriálu Oteckovia, ale aj nová detská kniha Zuzany Štelbaskej Kde sú včely.

Všetky informácie o jednotlivých tituloch: www.kniznykompas.sk / všetky knihy na BUX.sk

Kampaň Knižný kompas:
Aj tomto roku vychádzajú tituly Knižného kompasu s veľkou marketingovou podporou.

Kampaň v číslach:
812 000 katalógov – vkladaných do najčítanejších médií
145 000 súťažných záložiek – vkladaných do každej knihy z Knižného kompasu
16 000 Eur na online kampaň
600 rozhlasových spotov
100 Citylightov

Ikar po prvýkrát využíva chatbota:
Po prvýkrát využíva vydavateľstvo IKAR vo svojej kampani aj umelú inteligenciu – chatbota Knižný kompas. Ten prostredníctvom komunikácie cez messenger radí nielen knihomoľom ale aj tým, ktorí hľadajú vhodný knižný darček pod stromček. Prihovára sa, dáva knižné rady a prezentuje tie najvhodnejšie tipy.Inzercia:

Tlačové správy

Články vydávané pod označením Tlačové správy sú článkami vydavateľstiev, samotných autorov a oficiálne správy venované svetu kníh. Aj preto možno badať určitú inú podobu v tvorbe, ktorá je takto označená. Má inú štruktúru, no najmä informujú o knihách zväčša ako o horúcich novinkách.